5 produktów w diecie poprawiających kondycję cery

My kobiety wydawaliśmy, wydajemy i będziemy wydawać coraz więcej pieniędzy na różnego rodzaju najlepsze kosmetyki. Postępowaliśmy tak, postępujemy i będziemy postępować, ponieważ chcemy mieć piękną cerę, bez przebarwień, zmarszczek i worków pod oczami itp. Sumami pieniędzy, które zostawiamy u dermatologa i kosmetyczki można by załatać dużą dziurę budżetową. Mimo tego i tak nasza cera nie wygląda idealnie, tak jak byśmy tego chciały. Co mamy jeszcze zrobić, by nasza cera wyglądała pięknie?

dieta na piękną cerę

Źródło: pixabay.com

Otóż istnieje na to jeszcze jeden sposób, który może nam pomóc uzyskać  piękną cerę. Jaki? Mam tu oczywiście na myśli zmianę diety. Zadbajmy o to, żeby w naszym codziennym menu znalazły się produkty z listy urodowych cudotwórców. Jakie to produkty? W tym artykule odpowiem na to pytanie przedstawiając pokrótce jedynie pięć z nich. Oto one:

BORÓWKI
Borówki zawierają najwięcej przeciwutleniaczy spośród 40 przebadanych owoców i warzyw. A przeciwutleniacze poprawiają elastyczność i pomagają w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się naszej skóry.
MARCHEW I SŁODKIE ZIEMNIAKI
Marchew to najtańszy i jeden z lepiej mi znanych odmładzających „zabiegów na twarz”. Niezwykłe właściwości marchewki zawdzięczamy przede wszystkim prowitaminie A czyli beta karotenowi, który nie tylko poprawia koloryt naszej cery, ale też hamuje proces rogowacenia się skóry poprawiając tym samym jej wygląd. Ponadto witaminy z grupy B poprawiają ukrwienie. Bardzo podobne działanie wykazują bataty, czyli słodkie ziemniaki, które również polecam spróbować i wprowadzić do swojego menu.
marchew na cerę

Źródło: pixabay.com

SZPINAK
Niedoceniana bomba witaminowa, bogata w składniki mineralne i witaminy, m.in. witaminę K, C, E, kwas foliowy, potas, foliany i witaminy z grupy B odżywiające skórę i dodające jej blasku. Szpinak warto połączyć z produktami bogatymi w wapń, gdyż ze względu na zawartość szczawianów jego spożycie w nadmiernych ilościach może przyczynić się do powstania kamicy szczawianowo wapniowej. Dlatego połączmy szpinak z jogurtem naturalnym, serem fetą czy jajkiem.
POMIDORY
Pomidory bogate są w likopen – substancję chroniącą komórki przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto witamina C w nich zawarta wzmacnia naczynia krwionośne i odżywia skórę nadając jej zdrowy wygląd.
AWOKADO
Awokado jest niezwykle bogate w witaminę E, zwaną witaminą młodości, która neutralizuje wolne rodniki, będące przyczyną procesu starzenia skóry, oraz potas, który zapobiega wysuszaniu skóry oraz pomaga w walce z trądzikiem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz