5 produktów w diecie poprawiających kondycję cery
My kobiety wydawaliśmy, wydajemy i będziemy wydawać coraz więcej pieniędzy na różnego rodzaju najlepsze kosmetyki. Postępowaliśmy tak, postępujemy i będziemy postępować, ponieważ chcemy mieć piękną cerę, bez przebarwień, zmarszczek i worków pod oczami itp. Sumami pieniędzy, które zostawiamy u dermatologa i kosmetyczki można by załatać dużą dziurę budżetową. Mimo tego i tak nasza cera nie wygląda idealnie, tak jak byśmy tego chciały. Co mamy jeszcze zrobić, by nasza cera wyglądała pięknie?
Otóż istnieje na to jeszcze jeden sposób, który może nam pomóc uzyskać piękną cerę. Jaki? Mam tu oczywiście na myśli zmianę diety. Zadbajmy o to, żeby w naszym codziennym menu znalazły się produkty z listy urodowych cudotwórców. Jakie to produkty? W tym artykule odpowiem na to pytanie przedstawiając pokrótce jedynie pięć z nich. Oto one:
BORÓWKI
Borówki zawierają najwięcej przeciwutleniaczy spośród 40 przebadanych owoców i warzyw. A przeciwutleniacze poprawiają elastyczność i pomagają w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się naszej skóry.
MARCHEW I SŁODKIE ZIEMNIAKI
Marchew to najtańszy i jeden z lepiej mi znanych odmładzających „zabiegów na twarz”. Niezwykłe właściwości marchewki zawdzięczamy przede wszystkim prowitaminie A czyli beta karotenowi, który nie tylko poprawia koloryt naszej cery, ale też hamuje proces rogowacenia się skóry poprawiając tym samym jej wygląd. Ponadto witaminy z grupy B poprawiają ukrwienie. Bardzo podobne działanie wykazują bataty, czyli słodkie ziemniaki, które również polecam spróbować i wprowadzić do swojego menu.
SZPINAK
Niedoceniana bomba witaminowa, bogata w składniki mineralne i witaminy, m.in. witaminę K, C, E, kwas foliowy, potas, foliany i witaminy z grupy B odżywiające skórę i dodające jej blasku. Szpinak warto połączyć z produktami bogatymi w wapń, gdyż ze względu na zawartość szczawianów jego spożycie w nadmiernych ilościach może przyczynić się do powstania kamicy szczawianowo wapniowej. Dlatego połączmy szpinak z jogurtem naturalnym, serem fetą czy jajkiem.
POMIDORY
Pomidory bogate są w likopen – substancję chroniącą komórki przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto witamina C w nich zawarta wzmacnia naczynia krwionośne i odżywia skórę nadając jej zdrowy wygląd.
AWOKADO
Awokado jest niezwykle bogate w witaminę E, zwaną witaminą młodości, która neutralizuje wolne rodniki, będące przyczyną procesu starzenia skóry, oraz potas, który zapobiega wysuszaniu skóry oraz pomaga w walce z trądzikiem.