Zdradzamy sekret: 6 zasad pięknej cery

Każda kobieta marzy o cerze z katalogu, wystarczy tylko stosować zasady pięknej cery. Nie wszyscy jesteśmy świadomi, że te piękne buzie z kolorowych magazynów to w dużej mierze zasługa photoshopa. Ale każda z nas może mieć piękną i zadbaną cerę. Wystarczy tylko przestrzegać 6 ważnych zasad.

twarz

Zasady pięknej cery

 1. Jeżeli marzysz o pięknym wyglądzie skóry, unikaj używek takich jak papierosy czy nadmierna ilość alkoholu.

Przyjrzyj się kobiecie palącej papierosy dokoła ust ma brzydką pomarszczoną skórę. Brzydko to wygląda prawda? Pieniądze zaoszczędzone na papierosach możesz przeznaczyć np. za wizytę u kosmetyczki.

zasady pięknej cery

 2. Pij wodę mineralną.

Woda mineralna nawilża naszą skórę, dzięki czemu pozostaje ona dłużej młoda i jędrna. Ciało człowieka składa się z około 70% wody. Jedna trzecia zawartej w organizmie wody znajduje się w płynach pozakomórkowych (np. krew, limfa), a dwie trzecie są obecne wewnątrz komórek. Woda może swobodnie przemieszczać się między komórkami. Proces ten jest uzależniony od panującego ciśnienia osmotycznego i hydrostatycznego oraz od bilansu wodnego. Zaleca się picie minimum 1 litra wody dziennie. Pamiętaj również o tym, że picie kawy powoduje wypłukiwanie składników mineralnych z organizmu dlatego staraj się zastępować kawę właśnie woda mineralną.zasady pięknej cery

 3. Raz w miesiącu staraj się złuszczać naskórek.

Możesz to zrobić przy pomocy mikrodermabrazji u kosmetyczki. Zabieg trwa około godzinę. Ty się relaksujesz a kosmetyczka specjalną maszyną usuwa zrogowaciały naskórek. Już po pierwszym zabiegu poczujesz, że cera jest miła w dotyku a co najważniejsze dzięki stłuszczeniu naskórka kremy które stosujesz będą się łatwiej wchłaniać.

 4. Nie zapomnij o aktywności fizycznej.

Nie chodzi tutaj, że od razu masz rzucić się i 7 razy w tygodniu uczęszczać na siłownię.

Oczywiście jeśli masz ochotę: Wyposaż tanio domową siłownię w sprzęt i ćwicz >>

Możesz zacząć od spacerów. Ale nie chodzi tu o spacery z psem, który obwąchuje wszystkie krzaczki po drodze. Odstaw psa do domu po spacerze i przez 30 min idź szybkim marszem. Gdy nabierzesz kondycji z biegiem czasu sam organizm zacznie truchtać.Pamiętaj nadchodząca zima nie jest wymówką!

 5. Unikaj stresu.

Czasami jest to nie możliwe ale staraj się aby stres związany z pracą zostawał w pracy. Podejmij wyzwanie! W domu nie rozmawiam o pracy. Skupiam się na sobie. Pomyśl o tych różnych badaniach, które alarmują nas o tym, że stres skróca nasze życie o x minut!

 6. Odpowiednio zbilansowana dieta.

Tutaj nie będę się wymądrzać jakich składników ze sobą nie łączyć. Nie! Pamiętaj: Unikaj fast foodów, słodyczy oraz napojów gazowanych. Jeżeli lubisz słodkie możesz zjeść suszone jabłka bądź naturalną gorzką czekoladę.

Dbajmy o siebie a nie dość, że będziemy młodo wyglądać to jeszcze skradniemy nie jedno męskie spojrzenie.