Charakterystyka – cera atopowa

Cera atopowa charakteryzuje się bardzo dużą wrażliwością na wiele czynników. Skóra ta może być wrażliwa nawet na dym tytoniowy, stres, a także twardą wodę, może to powodować pojawienie się objawów, które towarzyszą atopowemu zapaleniu skóry. Jak, więc scharakteryzować atopową cerę?

Atopowa skóra jest wrażliwa i przesuszona, może także swędzić i być zaczerwieniona, może to nawet prowadzić do rumienia oraz objawów świądu. Cera atopowa może mieć podłoże genetyczne bądź środowiskowe (niezdrowe odżywianie, stosowanie środków chemicznych). Pojęcie cery atopowej, nie jest tylko ściśle związane z twarzą, ale z całym ciałem. Objawy (przesuszenie, zaczerwienienie, krostki, pęcherzyki, przebarwienia, plamy przypominające świąd, w szczególnych przypadkach mogą nawet powodować powstanie rumienia) cery atopowej mogą być widoczne na plecach, dłoniach oraz nogach.

Jak dbać o skórę atopową?

W przypadku cery atopowej szczególnie ważne są kosmetyki, które pozwolą odpowiednio nawilżyć skórę. Jednak w przypadku doboru kosmetyków trzeba szczególnie zwracać uwagę na skład. Kosmetyki do pielęgnacji takiej cery nie mogą zawierać substancji, które mogą podrażnić skórę, kosmetyki te powinny utrzymać odpowiedni poziom natłuszczenia oraz nawilżenia skóry. Odpowiedni kosmetyk powinien utrzymywać poziom natłuszczenia i nawilżenia skóry. Kosmetyki hipoalergiczne nie sprawdzają się do cery z takimi problemami, skóra atopowa potrzebuje dermokosmetyków, które mają odpowiednio dobrany bezpieczny dla ich skóry skład, kosmetyki do cery atopowej powinny zawierać substancje czynne, które nie będą podrażniać skóry, a dodatkową pomogą w zmniejszeniu istniejących podrażnień.

cera atopowa

źródło: pixabay,com

Charakterystyka – cera atopowa

Osoby z cerą atopową mogą reagować alergicznie na różne składniki pokarmowe. Reakcja alergiczna może się objawiać wystąpieniem rumienia i krostek oraz miejscowym swędzeniem. Najlepiej więc unikać produktów, które wywołują takie dolegliwości, zazwyczaj są to jajka, mleko, gluten oraz ostre przyprawy

Trądzik może pojawić się u osób z różnym rodzajem skóry. Wygląd cery atopowej często mylony jest z trądzikiem, ponieważ trądzik występuje w kilku postaciach i może przyjąć różne formy. Zły dobór kosmetyków może spowodować, że stan skóry się pogorszy,jeżeli tak się stanie ważne jest szybkie leczenie, zarówno w przypadkach cery atopowej i trądziku.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *