Cienie pod oczami makijaż permanentny

Cienie pod oczami są zmora wielu ludzi. Czasami nawet bardzo dobrze kryjący podkład nie może sobie z nimi poradzić, a my wyglądamy na bardzo zmęczonych. Jak się jednak okazuje, makijaż permanentny może być odpowiedzią na nasz problem.

Przede wszystkim na początku warto poznać przyczynę powstawania cieni pod oczami, może być ich kilka:

Uroda – jeżeli cienie pod oczami towarzyszą nam od dzieciństwa, a nasi krewni także borykają się z takim problemem, to po prostu mamy taką urodę i nie oznacza to żadnej choroby.

Tryb życia – niezdrowy tryb życia, mało wypoczynku, brak snu, czy niewłaściwa dieta, wiele niezdrowych nawyków może mieć wpływ na powstawanie cieni pod oczami

Choroba – jeżeli cienie pojawiły się nagle i od pewnego czasu nie znikają, najprawdopodobniej są oznaką rozwijającej choroby w organizmie

cienie pod oczami

źródło: pxabay.com

Czy makijaż permanentny może pomóc w pozbyciu się cieni pod oczami?

W przypadku osób, u których cienie pod oczami pojawiają się z powodu niewłaściwego trybu życia pozbycie się ich jest łatwe. Wystarczy, że zrezygnujemy ze złych nawyków bądź je ograniczymy. Ograniczając złe nawyki w swoim życiu, efekty powinniśmy zobaczyć już po kilku tygodniach. Jeżeli jednak to nie pomoże, warto zwrócić się do specjalistów z makijażu permanentnego, którzy pomogą nam zakryć cienie pod oczami.

Zabieg wykonywany jest w bardzo delikatnym miejscu, dlatego nie wiele osób decyduje się na jego wykonanie, a także nie każda linergistka podejmie się tego zadania. Przede wszystkim zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczoną linergistkę, która odbyła odpowiednie kursy z makijażu permanentnego. Dodatkowo zabieg musi być przeprowadzony wysokiej jakości urządzeniami oraz barwnikami do makijażu permanentnego. Do wykonania takiego makijażu konieczna jest także niezwykła precyzja, dlatego nie powinna go wykonywać pierwsza lepsza linergistka, która od niedawna zajmuje się tą dziedziną.

Odpowiednie zakrycie cieni pod oczami jest możliwe dzięki odpowiedniemu dobraniu koloru pigmentu oraz techniki. W przypadku tej okolicy nie ma miejsca na pomyłki, ponieważ są one od razu widoczne. Jeżeli linergistka odbyła wysokiej jakości szkolenie z makijażu permanentnego.