Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest to mikropigmentacja, polega ona na wprowadzeniu barwnika w naskórek jednak nie przekracza jego granicy. Na czym polega makijaż permanentny? Jak wykonuje się makijaż permanentny? I najważniejsze czy warto go robić? Dowiesz się czytając dalej.

Jak wykonywany jest zabieg i czy jest bolesny?

Podczas wykonywania zabiegu pod skórę wprowadzany jest barwnik, można powiedzieć że to coś w rodzaju tatuażu ale barwnik wprowadzany jest zacznie płycej. Przed rozpoczęciem wprowadzania barwnika (barwnik wprowadzany jest za pomocą igiełek) zastosowane jest znieczulenie, nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest bolesny ponieważ każdy ma inny próg bólu. Jedne osoby mówią, że nic nie uczuły a drugie że nie chcą już tego powtarzać.

makijaż permanentny

żródło: pexels.com

Jak wykonywany jest makijaż?

Makijaż permanentny brwi

Makijaż brwi to podstawa. Pomyśl sama jakby człowiek wyglądał bez brwi? Na rynku jest coraz więcej kosmetyków do malowania brwi, ale po co szukać idealnej kredki(nawiasem mówiąc nieważne jak droga pod koniec dnia to tu ci gdzieś się zrobi prześwit a tu znikną włoski, które domalowałaś,) skoro można mieć piękne brwi bez malowania ich codziennie, Makijaż permanentny dostosowywany jest do twoich potrzeb. Wszystko zależy czy chcesz nadać brwiom objętości, czy też nadać im odpowiedni kształt.

  • Metoda rysowania poszczególnych włosków– polega na dorysowaniu włosków w miejscach, w których nie rosną,
  • Metoda kompaktowego wypełniania– za pomocą tej techniki można brwiom nadać wymarzony kształt, polega ona na wypełnieniu luk w brwiach poprzez odpowiednie dozowanie barwnika i dobranie pasujących kolorów do twoich naturalnych włosków
  • Zagęszczanie brwi– wykonywane jest na naturalnym kształcie twojego łuku brwiowego, po dobraniu odpowiednich kolorów zagęszcza się brwi tak by wyglądały na bardziej gęste i wyraziste.

Musisz wiedzieć, że jeżeli chcesz poddać się permanentnemu makijażowi brwi, na 3 tygodnie przed zabiegiem nie możesz ich farbować ani regulować.

Makijaż permanentny oczu

Czyli jak budzić się z kreską na oczach i pięknym wachlarzem rzęs. Robiąc makijaż dzienny chcesz tylko podkreślić kształt swoich oczu nadać im wyrazistości i właśnie to daje ci makijaż permanentny, tylko w odróżnieniu od wykonywania makijażu dziennego nie robisz tego codziennie. Robiona jest kreska na górnej powiece nad linią rzęs by nadać oku wyrazistości , a rzęsy dzięki temu wydają się zagęszczone.

makijaż permanentny

źródło: pixabay.com

Makijaż permanentny ust

Czyli jak bezinwazyjnie powiększyć sobie usta, a dodatkowo nadać im koloru. Która z nas nie chciałaby budzić się ze szminką na ustach, niestety nieważne jak trwała szminka nocy to ona nie przeżyje, na ratunek idzie nam makijaż permanentny ust, są dwa rodzaje takiego makijażu pierwszy to kontur ust z plastycznym cieniowaniem, czyli prościej mówiąc, jeżeli chcesz by twoje usta były większe i pełniejsze ta opcja jest dla ciebie, jednak jeżeli masz ochotę na trochę koloru i lekkie powiększenie ust opcja numer dwa, czyli kontur z wypełnieniem będzie dla ciebie idealna.

Ile wytrzymuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat. Zależy to od tego, jak bardzo złuszcza nam się skóra. Makijaż taki blednie co rok średnio o 20%.

Od razu po zabiegu może wydawać się, że kolor jest za mocny, źle dobrany,a tak nie jest! Kilka dni po zabiegu wierzchnia warstwa makijażu (strupki, które powstają) złuszczają się i makijaż wygląda naturalnie i nie ma efektu przerysowania, jak można by się było tego spodziewać.

Czy warto robić makijaż permanentny?

Pomyśl sama wstajesz rano, budzik nie zadzwonił, a ty przecież nie wyjdziesz z domu nieumalowana, makijaż permanentny pozwala na wstanie bez potrzeby malowania się, więc chyba jednak warto. Pamiętaj także o tym, że wykonanie makijażu nie oznacza, że musisz być umalowana w ten sam sposób cały czas, przy makijażu permanentnym nie ma przeciwwskazań do wykonywania normalnego makijażu, kiedy chcesz olśniewać na ważnym przyjęciu i by efekt był mocniejszy użyj swojego ulubionego tuszu czy też cienia dla podkreślenia efektu.

Krążą opinie, że makijaż permanentny jest za mocny i tylko pasuje starszym paniom, dlaczego? Nie mam pojęcia, przerysowany efekt utrzymuje się tylko kilka dni po zabiegu, później złuszcza się a my wyglądamy naturalnie. Makijaż permanentny to oszczędność czasu i poczucie bycia piękną przez 24 godziny na dobę!