Czystek i inne zioła na piękną cerę

Za stan naszej cery w dużej mierze odpowiadają zmiany hormonalne, stres i nieprawidłowa dieta. To właśnie te czynniki mają bardzo duży wpływ na zmianę jakości naszej cery na gorszą. Jeśli chcemy jej pomóc i mieć piękną twarz to wybierzmy naturalny sposób, jakim jest picie herbatek ziołowych. Ale, które to herbatki ziołowe należy pić na piękną cerę? Aby odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule wymienię i krótko opiszę kilka takich ziół.

zioła na ładną cerę

Źródło: pixabay.com

NAGIETEK
Zioło to ma właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne, z tego też względu powinny go stosować osoby, które mają skórę twarzy szorstką i skłonną do wyprysków. Otóż nagietek nadaje skórze gładkości i łagodzi wszelkie podrażnienia. Zioło nagietka można zaparzyć i pić dwa razy dziennie.
CZYSTEK
Herbatka ziołowa z czystka działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, jak również przeciwgrzybiczo. Jest tak, gdyż czystek zawiera substancje, które neutralizują wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia się proces starzenia skóry. Jak przygotować taką herbatkę ziołową z czystka? Najpierw wsypujemy czubatą łyżkę suszonego czystka do szklanki. Potem zalewamy zioła gorącą wodą. Na sam koniec przykrywamy i pozostawiamy do zaparzenia na 5 – 8 minut. Przecedźmy. Pijmy dwa razy dziennie po szklance takiego naparu.
MIĘTA
Herbatkę miętową powinny pić szczególnie osoby, które mają cerę tłustą, gdyż mięta ma działanie odtłuszczające. Poza tym roślinka ta też doskonale nawilża, odżywia, a także zmiękcza skórę. Taką herbatkę ziołową z miętą powinno pić się trzy razy dziennie.
zioła na ładną cerę

Źródło: pixabay.com

FIOŁEK TRÓJBARWNY
Działa moczopędnie, ma właściwości bakteriobójcze, z tego też względu stosowany jest na cerę trądzikową. Zioła fiołka trójbarwnego, które zazwyczaj umieszczone są w torebce trzeba zaparzyć we wrzątku gorącej wody, odstawić na 10 – 15 minut do wystygnięcia i wypić. Dobrze byłoby, gdybyśmy takie ziółka spożywali codziennie po dwie filiżanki.
SKRZYP
Zioło jakim jest skrzyp polny ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz redukujące obrzęki. Jest tak, ponieważ skrzyp polny zawiera krzem i flawonoidy. I tak krzem bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, na elastyczność skóry i naczynka krwionośne. Natomiast flawonoidy znacznie neutralizują działanie wolnych rodników. Jak przygotować taką herbatkę ziołową z skrzypu polnego? Saszetkę ze skrzypem polnym wrzucamy do szklanki i zalewamy wrzącą wodą, odstawiamy na 5 – 8 minut. Pijemy jedną szklaneczkę tej herbatki dziennie.
Pisząc ten artykuł nasunęło mi się pytanie. Czy napary z ziół można pić przez dłuższy okres czasu? Otóż odpowiedź brzmi nie! Dlaczego? Dlatego iż nasz organizm przyzwyczai się do takich ziółek i będzie je traktował, jak zwykły płyn, który dostarczamy sobie codziennie z pożywieniem. Dlatego też jeżeli chcemy, aby właściwości zdrowotne ujawniły się w pełni w naszym organizmie, to po prostu koniecznie pamiętajmy o tym, że pijemy je codziennie przez 2 – 3 tygodnie maksymalnie, a potem robimy taką samą przerwę.
Uwaga!
Nie wszystkie zioła można łączyć. Przed zastosowaniem ziół skonsultujmy to ze swoim lekarzem.