Dlaczego oczy łzawią przy wykonywaniu makijażu?

Osoby, które zmagają się z problemem łzawiących oczu, często zastanawiają się jak poradzić sobie z tym problemem. Często wykonując makijaż, nawet antyalergicznymi kosmetykami nie możemy przestać łzawić. Dlaczego tak się dzieje? Jak poradzić sobie z problemem łzawiących oczu?

Zazwyczaj powodem łzawienia oczu jest nieodpowiednia maskara, niektóre jej składniki uczulają nas. Jeżeli nie próbowaliście jeszcze kosmetyków z serii hipoalergicznych, to spróbujcie to w pierwszym kroku. To samo tyczy się kredek, baz, czy cieni do powiek, większość z nich ma w składzie czynniki, które nas uczulają, zanim zaczniecie panikować. Poszukajcie hipoalergicznych, czy też ekologicznych kosmetyków.

źródło: pixabay.com

Często łzawienie oczu spowodowane jest ich nieodpowiednim nawilżenie, jeżeli więc spędzacie długie godziny przed komputerem bądź wasze oczy są wrażliwe, nawilżajcie je. Do tego celu możecie kupić krople do oczu, czy też spraye, które mają za zadanie je nawilżyć.

Nakładając kosmetyki sypkie, powinniście szczególnie uważać, ponieważ mogą się one dostać między spojówkę oka a powiekę. Jeżeli tak się stanie, w żadnym wypadku nie pocierajcie oka, spróbujcie ciało obce z niego wypłukać najlepiej solą fizjologiczną

Niestety, jeżeli wasze oczy pomimo zmiany kosmetyków i ostrożnego zakładania kosmetyków dalej łzawią, powodem są zapewne kosmetyki, albo musicie z nich zrezygnować, albo szukać do skutku czegoś, co nie będzie was uczulać.

Warto także wybrać się do lekarza, ponieważ łzawienie oczu może być spowodowane np. zapaleniem spojówek, czy suchością oka.

makijaż permanentny

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *