Elegancki makijaż do biura – krok po kroku

Nie ma chyba żadnej kobiety, która wychodząc z domu np., do pracy nie robiłaby sobie makijażu. My panie już tak mamy nigdzie nie wyjdziemy bez make up. Wykonanie takiego dziennego makijażu do biura wcale nie musi zajmować wiele czasu. Dlatego też mając to na uwadze w tym artykule powiem, jak zrobić elegancki makijaż do biura. Taki makijaż powinien podkreślać nasze naturalne piękno i zatuszować ewentualne skutki nieprzespanej nocy.

Jaki powinien być makijaż do biura?
Tak więc makijaż do biura powinien charakteryzować się lekkością i naturalnością. Dlatego nie wskazane jest stosowanie żywych barw ani nadmiernej ilości kosmetyków kolorowych. Nasza cera musi wyglądać naturalnie, a zarazem musi być zadbana.  Otóż biuro to poważne miejsce i nie ma tutaj mowy o ekstrawaganckim makijażu. Odrobina podkładu oraz pudru idealnie dobranych do kolorytu naszej skóry sprawi, że cera będzie wyglądać nieskazitelnie, a jednocześnie naturalnie. Dzięki temu osoby przychodzące do biura będą nas traktować poważnie. Jak zatem wykonać klasyczny, elegancki makijaż do biura?
makijaż do biura

Źródło: pixabay.com

Zanim zaczniemy robić makijaż do biura, musimy oczyścić i odświeżyć skórę. Nałóżmy krem nawilżający i balsam do ust, a brwi uczeszmy starą szczoteczką do nakładania tuszu do rzęs.
KROK 1: TWARZ
Nałóżmy podkład, pamiętajmy, że im mniej, tym lepiej. Zacznijmy od środka twarzy i rozprowadźmy na zewnątrz. Na początek wykonajmy test, by upewnić się, iż używamy podkładu w odpowiednim kolorze. Użyjmy specjalnego pędzla do makijażu, aby nałożyć podkład. To zapewni nam profesjonalny wygląd. W razie takiej potrzeby użyjmy kolektora. Nałóżmy go miękkim pędzlem na skórę wokół oczu. Pamiętajmy, żeby użyć tego samego pędzla, aby dobrze rozprowadzić podkład przy uszach i linii włosów. Jeśli chodzi o puder to nie nakładajmy pudru na całą twarz. Stosujmy go tylko na tłuste partie twarzy, takie jak strefa T. Jest to strefa czoła, nosa i brody. Nadajmy swojej twarzy konturu. Otóż podkład i kolektor mogą sprawić, że nasza twarz może wydawać się „płaska”. Dlatego też użyjmy bronzera, aby nadać jej kształt. Wciągnijmy policzki i nałóżmy bronzer zamaszystym ruchem na kości policzkowe. Nałóżmy również trochę bronzera na linię włosów i kości policzkowe.
KROK 2: OCZY
Użyjmy perłowego, kremowego cienia do powiek, by podkreślić oczy. Śmiało możemy także nałożyć trochę pod oczami, aby dodać im blasku. Taki kremowy cień do powiek stanowi dobrą bazę, na której będzie trzymał się cień sypki. Nałóżmy cień do powiek. Takie koralowe, pomarańczowe bądź brzoskwiniowe cienie do powiek będą idealne do każdego koloru oczu i daje ciepły efekt. Rozprowadźmy go aż do załamania powieki, a także pod okiem. Podkreślmy oczy. Nie rysujmy prostej kreski kredką do oczu, lecz raczej małe kropki, które później połączymy. Taka kreska pod okiem musi zaczynać się w połowie długości oka, a kończyć w zewnętrznym kąciku, w przeciwnym razie optycznie zmniejszymi nasze oczy. Brązowy cień do powiek nakładajmy tylko i wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczu. Użyjmy dużego pędzelka, żeby go połączyć z drugim cieniem. Starajmy się, jak najlepiej połączyć cienie, aby uniknąć wyraźnych linii i plam koloru w makijażu. Połączmy kredkę do oczu z czarnym cieniem do powiek. Otóż taki czarny, matowy cień nie daje tak wyraźnego efektu, jak konturówka w płynie, a idealnie podkreśli oczy. Użyjmy pędzelka o zakrzywionej krawędzi i najpierw strząśnijmy nadmiar cienia. Nałóżmy tusz do rzęs. Użyjmy tuszu, który nada rzęsom odpowiednią długość i gęstość. Na dolne rzęsy nałóżmy mniejszą ilość tuszu.

Źródło: pixabay.com

KROK 3: POLICZKI I USTA
Nałóżmy koralowy lub brzoskwiniowy róż. Dzięki temu uzyskamy tropikalny, wakacyjny efekt. Uśmiechnijmy się i nałóżmy róż dużym pędzelkiem, ruchami prowadzonymi w górę i na zewnątrz od najbardziej wystającej części policzków. Zakończmy makijaż błyszczykiem do ust. Błyszczyk jest idealny na dzień. Delikatny połysk w naturalnym kolorze, np., koralowym, jest dobrym wyborem. Jeśli chcemy bardziej podkreślić usta, użyjmy konturówki. Musimy tylko dobrze połączyć ją z pomadką. Pamiętajmy kolor ust i policzków musi do siebie pasować.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *