Farbować włosy – tak czy nie?

Wiele kobiet zastanawia się, czy farbować włosy. Ich dylemat spowodowany jest tym, że farba niszczy włosy. Owszem tak jest! Z drugiej jednak strony farbowanie włosów odżywia ich barwę, a przy tym doskonale pokrywa siwe włosy, co docenimy z wiekiem. Dlaczego zatem z tego nie skorzystać? Tak, więc farbować te włosy, czy nie?

Farbować włosy - tak, czy nie?

Źródło: pixabay.com

Odpowiedź na to pytanie tak naprawdę jest niejednoznaczna. Dlaczego? Dlatego, iż z jednej strony koloryzacja może sprawić, że będziemy wyglądały o wiele lepiej, szczególnie kiedy dobierzemy odpowiedni odcień farby do naszego typu urody. Właściwie to chęć posiadania żywego i intensywnego koloru sprawia, że i tak sięgamy po kosmetyki do koloryzacji. Niestety i tak z upływem lat siłą rzeczy będziemy musiały stawić czoło siwym włosom, a oczywiście najskuteczniejszym narzędziem na nie jest właśnie farba do włosów. W niektórych przypadkach jednak farbowanie włosów wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Jakie to przypadki? Kiedy mamy naturalnie cienkie i słabe włosy, to poddanie ich obciążającemu zabiegowi farbowania spowoduje, że będą wyglądały jeszcze gorzej. Natomiast przecząco na pytanie; farbować włosy, czy nie?, powinny zdecydowanie odpowiedzieć sobie kobiety, które mają zamiar nałożyć farbę na włosy tylko jeden jedyny raz. Czemu? Temu, iż z czasem będą miały do czynienia z odrostami, które bez wątpienia będą wyglądały nieestetycznie.

farbowanie włosów

Źródło: pixabay.com

Co tak naprawdę farba może zrobić z naszymi włosami?

Prócz tego, że zmienia ich kolor, nierzadko na taki, którego byśmy nie chciały. To na pewno silnie wpływa na ich kondycję zdrowotną. Otóż dość często mamy do czynienia ze zniszczonymi włosami po farbie, szczególnie gdy poddawane są zabiegowi koloryzacji regularnie. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że preparaty, wnikają w nie, niszcząc naturalne systemy obronne. Wtedy to nasze włosy stają się suche, a końcówki rozdwajają się i tracą dawną witalność. Poza tym znacznie zwiększa się ich skłonność do wypadania i łamliwości. Zdecydowanie bardziej narażone są na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr lub promienie słoneczne. Po jakimś czasie również od farbowania nasza fryzura traci żywy kolor, który w efekcie staje się wyblakły, a jedynym sposobem na przywrócenie jego intensywności jest ponowne farbowanie. Natomiast, gdy nasza koloryzacja będzie przebiegała w niewłaściwy sposób, to niestety możemy zniszczyć swoje włosy do tego stopnia, iż jedynym ratunkiem będzie ich obcięcie.