Jak oświetlić stolik do manicure kosmetycznego?

Szczególnie w przypadku oświetlenia tego miejsca pracy ważny jest dobór oświetlenia. Planując oświetlenie stolika do manicure kosmetycznego, musimy wziąć pod uwagę nie tylko lampkę, ale także oświetlenie całego stolika. Jak więc oświetlić stolik do manicure kosmetycznego?

Jak wybrać lampę do oświetlenia stolika do manicure kosmetycznego?

Przede wszystkim lampa do tego celu powinna mieć białe światło, ponieważ dokładniej widać dzięki niej szczegóły oraz bardziej imituje dzienne oświetlenie. Lampka powinna być także bez cieniowa i „nie grzać się”. Lampa powinna wynosić, minimum 20 W. Niektóre modele mają możliwość przykręcania ich do blatu, jednak to rozwiązanie nie zawsze jest dobre, ponieważ samo mocowanie często się psuje. Ważne jednak by lampa była wyposażona w łamany regulowany wysięgnik, ponieważ pozwoli to na regulowanie kąta padania światła oraz ustawienie odległości padania światła.

oświetlenie stolik do manicure

źródło: pixabay.com

Do oświetlania stolika można kupić,  zwykłą lampkę bądź lampkę kosmetyczną, która mocowana jest do stołu, dodatkowo wyposażona jest w lupę, która może się przydać. Kupując lampę przez Internet, zwrócicie uwagę, czy nie jest to model stojący. Zamiast lampki kosmetycznej do oświetlenia stolika do manicure kosmetycznego sprawdzi się także lampka kreślarska, nie posiada lupy, jednak ma regulowany wysięgnik. Zwykłe ledowe lampy mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ odbijają światło. Lepiej wybrać takie, które posiadają wymienną świetlówkę. Bezcieniowe lampy z białym zimnym światłem mogą być dość nieprzyjemne, więc można zdecydować się na takie z ciepłym naturalnym światłem.

Jak oświetlić stolik do manicure kosmetycznego?

Czasami samo oświetlenie przez lampkę nie jest wystarczające. Dlatego też warto dodatkowo oświetlić stolik, można to zrobić za pomocą profili LED. Profile LED mogą być zamontowane na obrzeżach stolika. Takie rozwiązanie da niesamowity efekt, a dodatkowo spowoduje, że miejsce pracy będzie dokładnie oświetlone i praca będzie przyjemna.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *