Jak pozbyć się wąsika?

Jak pozbyć się wąsika? To pytanie zadaje sobie większość Pań, które mają wąski pod nosem. Jest tak, gdyż spędza im to sen z powiek, czują się źle we własnej skórze i wyglądają nieestetycznie. Jeżeli włoski pod nosem są cienkie i jasne to nie jest, aż tak źle, bo nie sprawiają kłopotu, gdyż są niemalże niewidoczne. Sprawa jest znacznie poważniejsza, kiedy taki wąsik pod nosem u kobiety przypomina męski zarost, wtedy to już koniecznie trzeba go usunąć. Tylko czym? W jaki sposób? Aby odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule pokrótce przedstawię kilka prostych i skutecznych sposobów na pozbycie się wąsika. Oto one:

jak pozbyć się wąsika

Źródło: pixabay.com

Zacznijmy może od tego, jak pozbyć się niechcianego wąsika pod nosem u kosmetyczki. Jednym z takich najpopularniejszych zabiegów już od lat jest woskowanie. Zabieg ten ma zaufane grono swoich zwolenniczek, mimo tego, że jest dość bolesny. Jak się go wykonuje? Na samym początku kosmetyczka nakłada nad górną wargą ciepły wosk, który następnie po zastygnięciu odrywa. W taki oto sposób można pozbyć się nawet bardzo króciutkich włosów. Cena takiego zabiegu wynosi około 15 złotych. W sytuacji, gdy mamy pojedyncze, grube włoski skuteczna okazuje się również elektroliza, czyli usuwanie ich za pomocą prądu. Z kolei koszt tego zabiegu to około 25 złotych za 5 minut.
wąsik u kobiet

Źródło: pixabay.com

Usunąć wąski pod nosem można także u dermatologa. W jaki sposób? Oczywiście najczęściej taki lekarz proponuje laser, który daje w 100 % najlepsze efekty, ale za to jest drogi. Na czym polega ten zabieg? Otóż podczas trwania takiego zabiegu niszczone są wszelkie meszki włosowe. Aby był on jednak naprawdę skuteczny musimy taki zabieg laserem powtórzyć kilka razy. Za to później możemy cieszyć się, że nasz problem z niechcianym wąsikiem pod nosem zupełnie zniknął. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, lecz koszt jednego takiego zabiegu to około 250 złotych.
Usuwanie wąsika pod nosem samemu w domu, oczywiście jest możliwe. Możemy do tego używać plastrów z woskiem bądź kremów do depilacji. Jeśli chodzi o plastry z woskiem to przykleja się je nad górną wargą, a następnie szybkim, zdecydowanym ruchem odrywa, zawsze w odwrotnym kierunku do wzrostu włosów. Wymaga to od nas nieco wprawy. Inaczej sprawa się ma jeżeli chodzi o krem do depilacji. Jest to sposób znacznie prostszy i bezbolesny, gdyż wystarczy tylko nałożyć na wąsik kremu do depilacji. Niestety sprawdza się on tylko i wyłącznie w przypadku cienkich, słabych włosów. Jak już pisałam wcześniej taki krem do depilacji nakłada się nad górną wargą i po około 15 minutach ściąga szpatułką. Po takiej depilacji nasza skóra jest podrażniona, warto jest więc ukoić ją kremem lub olejkiem.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *