Jak samodzielnie wykonać masaż twarzy?

W dzisiejszych czasach większość osób bardzo dba o siebie. W tym celu stosujemy odpowiednie diety, uprawiamy, sport regularnie, ćwiczymy itd. Robimy to wszystko, aby być w formie i dobrze wyglądać. Ale czy tak naprawdę ktokolwiek pomyślał raz o swojej twarzy? Pewnie tylko nieliczni! A szkoda! O naszą twarz powinniśmy również dbać, a może nawet bardziej niż o resztę ciała. Jak? Po prostu samodzielnie w domu wykonać masaż twarzy. Na czym polega taki masaż twarzy, dlaczego jest tak ważny i jakie ma zalety? Na te wszystkie pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć w tym artykule.

masaż twarzy

Źródło: pixabay.com

Otóż masaż twarzy to zabieg, który zdecydowanie poprawia stan skóry. Jeśli będziemy wykonywać go systematycznie może nawet spłycić nasze zmarszczki i zapobiec powstawaniu nowych, a także ujędrnić skórę twarzy. Zatem, jak go wykonać samodzielnie w domu?

Na początek zacznijmy od przygotowania naszej twarzy do masażu, czyli od bardzo dokładnego oczyszczenia skóry twarzy to znaczy od demakijaż bądź też od peelingu. Następnie taki masaż rozpoczynamy od niewielkiej rozgrzewki. Jest to kilka sprawnych ruchów, które masują szyję od dołu do góry. Potem od żuchwy ku policzkom, a na sam koniec czoło od skroni do skroni. Po takim wstępnym masowaniu, śmiało, można przystąpić do takiego prawidłowego masażu twarzy. Dobrze byłoby, żebyśmy użyli do jego wykonania, któregoś z kosmetyków do codziennej pielęgnacji. No dobrze przejdźmy już do masażu twarzy. Napiszę, jak zrobić taki masaż twarzy na jej poszczególnych obszarach.

Zacznijmy od góry, czyli od czoła. Powinniśmy masować je od środka w kierunku skroni, okrężnymi ruchami. Tę czynność powtarzajmy sześciokrotnie, kończąc uciskiem na skroniach. Teraz nos, masujmy go palcem od czubka, aż do punktu między skroniami. Powtarzamy trzykrotnie. Następne są oczy. Nasz palec wskazujący ułóżmy na linii brwi, a palec środkowy pod okiem i delikatnie uciskajmy od wewnętrznej strony oka do zewnętrznej. Tę czynność również powtarzajmy trzykrotnie. Koniecznie pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i znacznie delikatniejsza od skóry w innych miejscach. Jeśli chodzi o brodę to, nasze palce połóżmy na brodzie poniżej dolnej wargi. Następnie przesuwajmy je na zewnątrz i do góry. Natomiast okolice ust masujemy nad górną wargą i pod dolną, lekko w górę. No i policzki, ich masaż polega na kolistych ruchach od brody w kierunku opuszków ucha. Tak sześć razy. Następnie na kolistych ruchach od nozdrzy do skroni, przesuwając palce pod kośćmi policzkowymi. Ten etap masażu powinniśmy zakończyć, takim delikatnym uciskiem na skroniach. I już ostatni krok prawidłowego masażu, czyli tak zwany „deszczyk”. Jest to nic innego jak delikatne, relaksujące oklepywanie opuszkami wszystkich palców. Pamiętajmy, że taki masaż twarzy przynosi najlepsze efekty, jeżeli trwa około 20 minut i jest powtarzany przez następne 10 dni. Po tym okresie należy zachować tygodniową przerwę i od nowa 10 dni masażu twarzy.

Co daje taki masaż twarzy? Jakie są jego zalety? Zatem taki masaż twarzy m.in.:

• pobudza mikrokrążenie
• dotlenia skórę
• pobudza skórę do odnowy
• usuwa martwy naskórek
• pobudza układ limfatyczny
• działa przeciwzmarszczkowo
• rozluźnia mięśnie, bo napięte są przyczyną zmarszczek mimicznych
• znacznie poprawia owal twarzy
• zwiększa produkcję kolagenu i elastyny