Jak uniknąć efektu niebieskich brwi – makijaż permanentny

Problem niebieskich brwi po makijażu permanentnym jest bardzo częstą rzeczą. Dlaczego brwi po makijażu permanentnym wybarwiają się w taki sposób? 

niebieskie brwi po makijażu permanentnym

źródło: glamgirltattoo.com

Podstawa – dobre barwniki do makijażu permanentnego

Wysokiej jakości barwniki do makijażu permanentnego to podstawa, jednak nie są gwarancją udanego makijażu permanentnego. Aby mieć pewność, że makijaż permanentny będzie wykonany poprawnie, musi zostać wykonany przez doświadczoną linergistkę. Te dwa czynniki dają bardzo dużą pewność, że efekt będzie taki jaki chcemy.

Jedną z przyczyn wybarwienia się brwi na niebiesko jest obecność metali ciężkich w składzie barwników do pigmentacji. Obecność metali ciężki powoduje nie tylko ryzyko alergii i chorób, ale także wybarwienie się koloru na niebiesko. Dlatego też szukając salonu, do wykonania makijażu permanentnego brwi zapytaj o skład barwników do pigmentacji i wybieraj tylko salony, które oferują barwniki o najwyższej jakości.

Źle dobrany kolor barwnika do fototypu skóry

Chociaż podstawą są dobrej jakości barwniki, to ich złe dobranie do skóry może powodować, że po wyłuszczeniu wybarwi się ona na niebiesko. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce, gdy brwi wykonane są czarnym barwnikiem. Czarny kolor może być używany tylko do pigmentowania kresek na powiekach. Nie zaleca się go używać do wykonywania makijażu permanentnego brwi, ponieważ w wielu przypadkach wybarwia się na odcień niebiesko-granatowy.

Nawet jeżeli podobają ci się czarne brwi i wcześniej malowałaś brwi czarną kredką, to w przypadku makijażu permanentnego musisz zrezygnować z tego koloru. Henna i kredka działają powierzchniowo, a barwnik wprowadzany jest w skórę, a więc skóra z nim odziałowuje zupełnie inaczej. Niebieskie brwi po makijażu permanentnym są efektem użycia za bardzo chłodnego odcienia barwnika w stosunku do zimnego typu kolorystycznego urody, jak więc dobrać odpowiedni kolor? Najlepiej w tym wypadku zdać się na linergistkę, jej wiedza i doświadczenie pomoże nam wybrać odpowiedni kolor do naszego typu skóry i taki, który będzie pasował do naszej urody.

czarne brwi

źródło: shefinds.com

Nieumiejętne wykonanie makijażu permanentnego

Zbyt głęboka pigmentacja może być przyczyną zbyt niebieskich brwi, ponieważ pigment dociera do naczyń krwionośnych, wnika w nie, uszkadza i zabarwia od środka. Także to daje efekt poświaty w skórze, której trudno się potem pozbyć. Jeżeli pigment został wprowadzony tak głęboko, nie mówimy już o makijażu permanentnym. Bardzo głębokie wprowadzenie barwnika  to tatuaż, którego skutków jest bardzo trudno się pozbyć. Ważne są także okoliczności, w jakich makijaż jest wykonany. Jeśli makijaż permanentny brwi został wykonany na skórze po zabiegach laserowych, to zabieg powinien być wykonany przez linergistkę, która ma ogromną wiedzę i doświadczenie, ponieważ wykonanie makijażu na tej skórze jest niezwykle trudne.

makijaż permanentny