Jak wybrać eyeliner?

Moda na kreski w makijażu była, jest i będzie, ona nigdy nie przemija. Dlatego naprawdę warto mieć w swojej kosmetycznie chociaż jeden eyeliner. Dzięki niemu szybko i precyzyjnie wykonamy trwały i elegancki makijaż. Wbrew pozorom wybór eyelinera nie jest wcale taki łatwy. Producenci kosmetyków proponują różnego rodzaju rozwiązania, takie jak np.: eyelinery w żelu, w piasku, w kremie. Taki nieprzemyślany i nietrafiony zakup może już na początku bardzo skutecznie zniechęcić do malowania kresek. Z tego też względu warto jest wiedzieć, jak wybrać eyeliner?

jak wybrać eyeliner

Źródło: pixabay.com

Tak więc dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z eyelinerem i nie mają jeszcze wprawionej w malowaniu ręki dobrym rozwiązaniem są eyelinery w piasku. Zdecydowanie łatwiej można nimi malować cieniutką kreskę zupełnie tak, jak tradycyjnym flamastrem. Jeśli więc nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie w malowaniu kreski, taki eyeliner na początek będzie dla nas idealny.
Dla ciekawszego efektu, gdy nasza ręka nieźle już sobie radzi z malowaniem kreski, sięgnijmy po eyeliner w formie tuszu. Taki eyeliner posiada pędzelek, który, co prawda wymaga nieco wprawy, ale za to stwarza też duże możliwości. Eyelinery, które zakończone są miękkimi pędzelkami, pozwalają łatwo manewrować i wyginać kreskę w różne strony.
Ostatnim rodzajem eyelinerów są eyelinery w żelu i w kremie. Eyeliner tego typu ukryty jest w słoiczku, dlatego też koniecznie zaopatrzmy się w dodatkowy pędzelek do jego aplikacji. Do eyelinera w żelu wybierajmy pędzelek ze sztucznego włosia. Natomiast grubość pędzelka zależy od grubości kreski, jaką chcemy uzyskać. Lepiej jest jednak kupić cieńszy pędzelek i nanosić nim kilka warstw eyeliner niż od razu narysować za grubą kreskę zbyt grubym pędzelkiem. Eyelinery w żelu mają jednak jedną bardzo ważną wadę, mianowicie to, że szybko wysychają w opakowaniu. Dlatego koniecznie pamiętajmy o tym, aby zaraz po użyciu eyelinera w żelu szybko zakręcić słoiczek. Im bardziej suchy będzie kosmetyk, tym trudniej będzie nam narysować estetyczną kreskę.
makijaż permanentny

Źródło: pixabay.com

W obecnych czasach mamy jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieć namalowane kreski przez 24 godziny na dobę, zarówno w dzień, jak i w nocy. Mówię tutaj oczywiście o makijażu permanentnym. A czym jest makijaż permanentny i jak go wykonać? Otóż makijaż permanentny jest to  mikro pigmentacja, która polega na wprowadzeniu barwnika w naskórek. Jak wykonać taki makijaż permanentny powiek – kreski? Takie kreski mogą przebiegać przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia bądź też zastępować kredkę mocniej zaznaczając powiekę.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *