Jak wybrać eyeliner?

Moda na kreski w makijażu była, jest i będzie, ona nigdy nie przemija. Dlatego naprawdę warto mieć w swojej kosmetycznie chociaż jeden eyeliner. Dzięki niemu szybko i precyzyjnie wykonamy trwały i elegancki makijaż. Wbrew pozorom wybór eyelinera nie jest wcale taki łatwy. Producenci kosmetyków proponują różnego rodzaju rozwiązania, takie jak np.: eyelinery w żelu, w piasku, w kremie. Taki nieprzemyślany i nietrafiony zakup może już na początku bardzo skutecznie zniechęcić do malowania kresek. Z tego też względu warto jest wiedzieć, jak wybrać eyeliner?

jak wybrać eyeliner

Źródło: pixabay.com

Tak więc dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z eyelinerem i nie mają jeszcze wprawionej w malowaniu ręki dobrym rozwiązaniem są eyelinery w piasku. Zdecydowanie łatwiej można nimi malować cieniutką kreskę zupełnie tak, jak tradycyjnym flamastrem. Jeśli więc nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie w malowaniu kreski, taki eyeliner na początek będzie dla nas idealny.
Dla ciekawszego efektu, gdy nasza ręka nieźle już sobie radzi z malowaniem kreski, sięgnijmy po eyeliner w formie tuszu. Taki eyeliner posiada pędzelek, który, co prawda wymaga nieco wprawy, ale za to stwarza też duże możliwości. Eyelinery, które zakończone są miękkimi pędzelkami, pozwalają łatwo manewrować i wyginać kreskę w różne strony.
Ostatnim rodzajem eyelinerów są eyelinery w żelu i w kremie. Eyeliner tego typu ukryty jest w słoiczku, dlatego też koniecznie zaopatrzmy się w dodatkowy pędzelek do jego aplikacji. Do eyelinera w żelu wybierajmy pędzelek ze sztucznego włosia. Natomiast grubość pędzelka zależy od grubości kreski, jaką chcemy uzyskać. Lepiej jest jednak kupić cieńszy pędzelek i nanosić nim kilka warstw eyeliner niż od razu narysować za grubą kreskę zbyt grubym pędzelkiem. Eyelinery w żelu mają jednak jedną bardzo ważną wadę, mianowicie to, że szybko wysychają w opakowaniu. Dlatego koniecznie pamiętajmy o tym, aby zaraz po użyciu eyelinera w żelu szybko zakręcić słoiczek. Im bardziej suchy będzie kosmetyk, tym trudniej będzie nam narysować estetyczną kreskę.
makijaż permanentny

Źródło: pixabay.com

W obecnych czasach mamy jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieć namalowane kreski przez 24 godziny na dobę, zarówno w dzień, jak i w nocy. Mówię tutaj oczywiście o makijażu permanentnym. A czym jest makijaż permanentny i jak go wykonać? Otóż makijaż permanentny jest to  mikro pigmentacja, która polega na wprowadzeniu barwnika w naskórek. Jak wykonać taki makijaż permanentny powiek – kreski? Takie kreski mogą przebiegać przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia bądź też zastępować kredkę mocniej zaznaczając powiekę.