Jak wzmocnić brwi?

Wiele osób ma problem ze słabymi włoskami brwiowymi, które są zbyt jasne, niemal niewidoczne lub słabe i wypadają. Często chcielibyśmy je przyciemnić i wzmocnić. Tutaj podpowiemy co zrobić, aby je wzmocnić i przyciemnić.

jak wzmocnić brwi

Źródło: pixabay.com

Naturalne rozwiązania

Olejek rycynowy

Stosowany najczęściej do wzmocnienia włosów przy maseczce z żółtkiem. Jednak w przypadku brwi wystarczy nakładać jego cienką warstwę na brwi przy pomocy małej szczoteczki. Przy stosowaniu olejki należy zachować ostrożność, aby nie dostał się do oczu. W przeciwnym przypadku może dojść do nieprzyjemnego podrażnienia oka. Przy stosowaniu olejku rycynowego nie spieszmy się, róbmy to z dużą dokładnością i precyzją. Po 30 minutach zmywamy olejek letnią wodą. Czynność powtarzamy przez kilka tygodni.

Uwaga!

Przed zastosowaniem olejku rycynowego sprawdźmy, czy nas nie uczuli. W tym celu nanieśmy małą ilość olejku na przedramię i poczekajmy kilka minut. Jeśli na ramieniu nie zauważymy żadnych zaczerwień i nic się nie będzie działo, to mamy pewność, że olejek rycynowy nam nie zaszkodzi.

Żółtko

W żółtku mamy bogactwo białka i witamin. Te elementy świetnie wzmacniają brwi. Wystarczy ubić żółtko na kremową konsystencję, nanieść wacikiem na brwi, zostawić na około 20 minut i zmyć wodą. Taką maseczkę można stosować raz na tydzień.

Olej kokosowy

Znany jest ze swoich właściwości wzmacniających cerę i włosy. Wszystko to zawdzięcza zawartości wielu witamin i żelaza. W tym przypadku wystarczy umieścić kilka kropel rozpuszczonego olejku kokosowego na brwiach i masować przez kilka minut. Dzięki temu pobudzimy krążenie krwi w skórze. Olej kokosowy zmywamy dopiero rano, letnią wodą. Zabieg ten powtarzamy codziennie przez około 2 miesiące.

Oliwa z oliwek

Podobnie jak olej kokosowy oliwa z oliwek ma dużą zawartość witamin. Dzięki regularnemu stosowaniu brwi ciemnieją oraz przyspieszają swój wzrost. Wystarczy nałożyć oliwę na brwi, masować przez 5 minut. Tak jak w przypadku wcześniejszych „maseczek”, tak i tutaj zostawiamy oliwę na noc i zmywamy ją dopiero rano.

oliwa

Źródło: pixabay.com

 

Makijaż permanentny

Jeśli wymienione metody nie działają lub po prostu nie chcemy ich używać, zawsze możemy skorzystać z makijażu permanentnego. Ten makijaż na stałe poprawi kolor brwi, nada im odpowiedniego kształtu i sprawi, że na długo pożegnamy się z ich malowaniem kredką, czy henną. Więcej o makijażu permanentnym brwi dowiesz się na biotekpolska.pl