Kilka metod makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi pomoże ci w codziennym podkreśleniu oprawy oczu. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego makijażu brwi, ponieważ dzięki niemu czas spędzony przed lustrem jest znacznie krótszy. Jaką metodę najlepiej wybrać do makijażu oczu?

makijaż permanentny brwi

źródło: pixabay.com

Technika cieniowaniamakijaż permanentny brwi wykonany tą metodą polega na zabarwieniu skóry odpowiednio dobranym pigmentem, dzięki czemu możemy całkowicie zmienić kształt naszych brwi, czy też wypełnić ubytki. Pigmentacje brwi wykonywana jest równomiernie na całej powierzchni łuku brwiowego, tym samym tworzy zarysowaną brwią. Metoda cieniowania zapewnia całościowe pokrycie kolorem, dlatego też powinny się na nie skusić właścicielki rzadkich bądź jasnych brwi. Efekt, jaki zyskujemy dzięki tej technice, możemy porównać do efektu, jaki zyskujemy po wykonaniu henny. Makijaż wykonany tą metodą utrzymuje się około 3 lat, jednak warto mniej więcej co rok poprawiać zabieg.

Technika włoskowa – ta metoda pozwala na jak największe odwzorowanie naturalnego wyglądu brwi. Zabieg wykonywany jest za pomocą odpowiedniego sprzętu wyposażonego w jednorazową igłę, za której pomocą pigmentuje się pojedyncze włoskie, które przypominają te naturalne. Makijaż wykonany techniką włosa wygląda bardzo naturalnie, na tą metodę powinny zdecydować się osoby, które chcą naturalnie zagęścić brwi bądź sprawić, że ich kształt będzie bardziej regularny.

Technika ombre – jest to także tzw. technika pudru lub Powder Effect, makijaż permanentny tą techniką wykonuje się maszynowo za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalną igłę. Ta metoda pozwala osiągnąć naprawdę naturalny efekt, ponieważ brwi nie są jednolite, a tylko wycieniowane, dlatego przypominają naturalne brwi. Doświadczona linergistka sprawi, że taki makijaż będzie dawał efekt delikatnego rysunku. Warto jednak wspomnieć, że makijaż ten można wykonywać na kilka sposobów.

makijaż permanentny brwi

źródło: pixabay.com

Technika 3D– brwi wykonane tą techniką są bardzo wyraziste, ponieważ zyskujemy trójwymiarowy efekt głębi. Metoda 3D daje wiele możliwości przy zastosowaniu odpowiedniej techniki cieniowania i pigmentowania bez problemu może zrekonstruować i precyzyjnie uzupełnić włosy brwi, które mogą być przerzedzone np. na skutek długotrwałego wyskubywania. Metoda ta może być wykonywana w sposób manualny oraz mechaniczny metodą zacienia i włosa.

Microblanding brwi – jest najpopularniejszą manualną metodą makijażu brwi, która w odróżnieniu od metody włoskowej nie wykonujemy igłą, a specjalnym piórem, które zaopatrzone jest w jednorazowe ostrze. W tej metodzie odwzorowuje się naturalną strukturę włosa – kolor, grubość, pochylenie oraz kształt. Brwi wykonane z pomocą tej techniki imitują naturalne brwi, narysowane włoski jest naprawdę trudno odróżnić od tych prawdziwych. Microblanding poleca się osobą, które oczekują delikatnego i naturalnego osoby. Tak wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się około 1-1,5 roku.