Kreski permanentne, czy warto?

Na makijaż permanentny najczęściej decydują się osoby, których brwi nie wyglądają dobrze bez makijażu, jednak makijaż brwi nie jest jedyną opcją. Czy warto robić sobie makijaż permanentny oczu? Czemu kreski permanentne są właśnie dla ciebie? Jak ważna jest maszynka do makijażu permanentnego?

Kreski permanentne, czy warto?

Kreska permanentna górna jest zdecydowanie dla tych osób, które mają rzadkie rzęsy i chcą podkreślić swoje oko. Kreska, czy to permanentna, czy zrobiona kredką spowoduje, że nasze rzęsy będą wydawały się na dużo gęstsze. Jeżeli właśnie z takich powodów robimy sobie górną kreskę, dużym ułatwieniem będzie, jeżeli zdecydujemy się na kreskę permanentną. Jeżeli robimy sobie tylko lekką kreskę, która ma za zadanie podkreślić linie rzęs, nie ma obawy, że kreska permanentna nie będzie spełniała tego zadania. Długość grubość i kolor jest dobierana indywidualnie do każdej klientki, tak aby makijaż permanentny oczu wyglądał naturalnie i oczywiście odpowiadał każdej klientce.

urządzenie do makijażu permanentnego

źródło: biotekpolska.pl

Tak jak kreskę na górnej części oka może mieć każdy to kreskę na dolnej powiece już nie. Większość z nas, kiedy zrobi sobie kreskę, czy to permanentną, czy zwykłą może nie wyglądać korzystnie, robiąc sobie kreskę na dolnej powiece, zamykamy swoje oko i wygląda ono na mniejsze, Kreskę permanentną na dolnej powiece mogą zrobić sobie osoby z naprawdę wyraźnymi oczami.

Ile utrzymuje się kreska permanentna?

To jak długo utrzyma się kreska permanentna, zależy od tego, jak nasza skóra zareaguje na pigment i jak będziemy dbać o nasz makijaż permanentny, średnia długość utrzymywania takiego makijażu to 2-5 lat. Po kilku dniach makijaż wydaje się bledszy i w niektórych miejscach mogą pojawić się prześwity, dlatego też zabieg powtarzany jest kilka razy, jednak za każdym kolejnym trwa krócej.

Jak ważna jest maszynka do makijażu permanentnego?

Wybierając salon w którym mamy zamiar zrobić makijaż permanentny, musimy pamiętać także o tym aby był on wyposażony w dobry maszynka do makijażu permanentnego. Zapytajcie linergistkę z jakiej maszynki korzysta. Sprzęt jakim będzie wykonywany makijaż ma duże znaczenie, ponieważ dobra maszynka zapewni wam pożądane efekty. Pamiętajcie, że nie tylko sprzęt do makijażu permanentnego ma znaczenie, zwróćcie uwagę także na certyfikaty jakie posiada linergistka.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego oczu?

Ważne! Przed zabiegiem i po zabiegu konieczna jest pielęgnacja miejsca w którym znajduje się makijaż, w tym wypadku powieka. Po zagojeniu także będzie konieczna pielęgnacja.