Kroplówki witaminowe – czy naprawdę działają?

Wiele popularnych osób przekonuje, że pół godziny z wenflonem wkłutym w rękę sprawi, że będziemy młodsi, zdrowsi, a także piękniejsi. Wlewy dożylne są kolejnym zabiegiem, który zyskuje popularność.

Jeszcze do niedawna kroplówki witaminowe przeznaczone były jedynie dla znanych osób. Wlewy wykorzystywane są także w medycynie nie tylko ze względu na urodę oraz samopoczucie, ale także w ratunku dla osób odwodnionych, pomagają także przechodzić choroby oraz wspierać sportowców, którzy chcą pozbyć się kontuzji. Ze względu na swoją większą dostępność, niższą cenę, a także bogatą ofertę pobudzają ciekawość.

Kroplówka witaminowa nie jest niczym nowym, ta metoda suplementacji sięga lat 60. wtedy tez John Myers, zaczął leczyć swoich pacjentów wlewami dożylnymi. Jego teoria mówi o tym, że choroby jak migrena, astma, depresja, czy alergie spowodowane są brakiem witamin oraz minerałów w organizmie.

Specjaliści przekonują, że kilka wlewów z kroplówki przyczyni się do tego, ze włosy się wzmocnią, cera stanie się promienna oraz gładka, waga zacznie spadać, a dobry nastrój będzie wzrastał. Nawet jeżeli prowadzimy bardzo zdrowy tryb życia, to wlew z kroplówki może być odpowiedzią na jedną z innych dolegliwości. Tak naprawdę można stwierdzić, że kroplówka witaminowa może być lekiem na wszystko.

kroplówki witaminowe

źródło: imagenesmy.com

Zdaje się, że taka kroplówka witaminowa nie ma żadnych wad, czy aby na pewno? Jak można dowiedzieć się z badań 90% populacji może mieć niedobór co najmniej jednej witaminy. Tradycyjne suplementy są wchłaniane tylko w niewielkim stopniu, podczas gdy cała kroplówka trafia do naczyń żylnych i jest rozprowadzana z krwią, a organizm bierze z niej optymalnie tyle, ile potrzebuje.

Nie wszyscy jednak wierzą w dobroczynne działanie kroplówek witaminowych, jednak lekarze przekonują, że ten zabieg działa, a pacjenci naprawdę zauważają poprawę swojego samopoczucia, wyglądu, a także stanu zdrowia. Ważne jednak by wybrać odpowiednią klinikę, która nie tylko będzie chciała na nas zarobić, ale także sprawdzi, czy taka kroplówka jest nam potrzebna i czy nam nie zaszkodzi.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *