Laminowanie włosów – co musisz o nim wiedzieć?

Laminowanie włosów to rosyjska metoda, która ma zapewnić, że twoje włosy będą miękkie i gładkie. Farbowanie, prostowanie, kręcenie i wystawianie włosów na działanie promieni UV, wiatru, czy mrozu. Powoduje, że twoje włosy potrzebują regeneracji.

Czym jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów jest starą rosyjską metodą, która ma za zadanie przywrócić włosom gładkość, miękkość i blask. Jeżeli nasze włosy potrzebują regeneracji, ponieważ są zniszczone koloryzacja i silnymi zabiegami to laminowanie może być dla nich wybawieniem. Zabieg ten rozwiązuje także problem łamliwych, szorstkich włosów i rozdwojonych końcówek. Tworzy także ochronną powłokę wokół każdego włosa, wygładza go oraz likwiduje szorstkość w jego strukturze. Powłoka ta sprawia także że włosy wyglądają zdrowo i lśniąco. Zabieg laminowania można wykonać u fryzjera oraz w domu. Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu także i w tym zabieg laminowania wykonany w salonie, będzie trwalszy i szybszy. Czasami wystarczy jeden zabieg, by ich kondycja była lepsza. Nie ma znaczenia, czy mamy proste, czy kręcone włosy. Koszt laminowania to 300-700 zł w zależności od długości włosów. Sama regeneracja trwa około godziny. Specjaliści stosują preparaty na bazie nierozpuszczalnych białek fibralnych, w wodzie co powoduje, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W głąb włosów wnikają odżywcze preparaty, które mają działanie odbudowujące i zamykające łuski na całej długości włosów.

laminowanie włosów

źródło: pixabay.com

Zabieg laminowania można wykonać także metodą domową- żelatyną. Korzystanie z żelatyny ma znacznie lepsze właściwości niż stosowanie chemikaliów. Żelatyna zawiera wiele białek, których zadaniem jest naprawa i odnowa włosów. Sposób domowy wymaga od nas więcej cierpliwości, ponieważ efekty są zauważalne dopiero po kilku, a nawet kilkunastu zabiegach. Zaletą tego sposobu jest zapewne to, że jest o wiele tańszy.