Makijaż permanentny, a ciąża i karmienie piersią

Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić wiele czasu i w mało inwazyjny sposób pozwala skorygować drobne mankamenty np. jeżeli nasze oczy nie są symetryczne, makijaż permanentny oczu może nam pomóc poprawić ich wygląd. Jednak, czy możemy wykonać ten zabieg podczas ciąży bądź podczas karmienia piersią.

Na czym polega makijaż permanentny, możecie dowiedzieć się tutaj.

Czy można wykonać makijaż permanentny podczas ciąży?

Jak wiadomo, kobiety w trakcie ciąży nie muszą rezygnować ze wszystkich przyjemności. Rozwój technologiczny i wiele badań jakie są przeprowadzane, powodują, że w ciąży można korzystać z coraz większej ilości zabiegów upiększający na ciało, czy też na twarz. Niestety makijaż permanentny nadal nie jest zabiegiem, który powinny wykonywać kobiety w ciąży. Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym, pigment wprowadzany jest dość głęboko, co może zwiększać narażenie na infekcje, których w ciąży powinniśmy unikać jak ognia. Dodatkowym przeciwwskazaniem jest niewiadomy wpływ barwnika na płód. Jak dotąd wiemy jedynie jaki wpływ barwnik ma na nas. Jak dobrze wiemy, hormony podczas ciąży szaleją, a więc mamy duże prawdopodobieństwo, że barwnik nie przyjmie się tak, jakbyśmy chcieli bądź rozleje się pod skórą. Większość salonów kosmetycznych nie wykonuje makijażu permanentnego u kobiet w ciąży, przede wszystkim, że nie ma żadnych badań, które by zapewniły, że makijaż ten jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jak wiadomo, aby powstały takie badania musielibyśmy przeprowadzić zabiegi na tej grupie osób, na co większość osób zapewne by się nie zdecydowała. Dopóki nie mamy pewności, czy taki makijaż jest bezpieczny lepiej go na sobie nie wykonywać.

makijaż permanentny w ciąży

źródło: pixabay.com

Czy makijaż permanentny można wykonać podczas karmienia piersią?

Podczas laktacji raczej też ten zabieg nie jest wykonywany, z łatwością możemy dowiedzieć się w salonie makijażu permanentnego, że kobiety karmiące powinny poczekać do momentu odstawienia dziecka od piersi z makijażem permanentnym. Niektóre linergistki twierdzą, że do wykonania makijażu permanentnego oczu i brwi nie ma większych przeciwwskazań, natomiast należy się powstrzymać od makijażu permanentnego ust. Pamiętajcie! Ten decyzji nienależny podejmować samodzielnie, a dopiero po uzgodnieniu jej z lekarzem.