Makijaż permanentny brwi, sprawdź czy wszystko o nim wiesz

Makijaż permanentny brwi jest co raz bardziej popularny, wiele kobiet już się na niego skusiło. Czy słusznie? Tutaj przedstawiamy fakty i obalamy mity makijażu permanentnego. Zapraszamy do lektury!

  • Dzięki makijażowi permanentnemu brwi będziesz wyglądać młodziej.

PRAWDA. Jeżeli jest wykonany przez prawdziwą specjalistkę, może odjąć nam lat. Takim makijażem możemy poprawić ogólny wygląd twarzy. Przecież brwi są ramą oczu, pełnią dużą rolę w mowie niewerbalnej, dzięki nim możemy wyrazić nasze zadowolenie, zdziwienie oraz inne emocje.

  • Makijaż permanentny brwiTaki makijaż boli.

Zależy to od Linergistki, jej umiejętności, dobranych narzędzi i indywidualnej odporności na ból. Zawsze możemy poprosić linergistę o to, by na brwi nałożyła miejscową maść znieczulającą. To spowoduje, że nie będziemy czuć żadnego bólu. Dzisiaj Linergistki mają takie urządzenia do makijażu permanentnego, które pozwalają na bardzo dokładne i prawie bezbolesne wykonanie makijażu.

  • Warto łapać promocje.

MIT! Szczerze odradzam korzystanie z promocji jeżeli chodzi o wykonanie makijażu permanentnego. Taki tym makijażu wykonywany jest na lata i nie da się tak po prostu go poprawić. Najlepiej na nim nie oszczędzać, przecież twarz to tak zwana wizytówka każdego człowieka. Więc po co ryzykować? Makijaż permanentny niestety ale musi kosztować, jeżeli chcemy aby był perfekcyjnie wykonany.

makijaż

  • Nie każda z nas może sobie na to pozwolić

PRAWDA. Makijażu permanentnego brwi nie może mieć wykonana osoba cierpiąca na łuszczycę, cukrzycę, przyjmująca leki sterydowe, przeziębiona, przyjmująca leki przeciwzapalne. Tego zabiegu nie mogą mieć wykonane również kobiety w ciąży. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg najlepiej zapytać o zdanie własnego lekarza, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań.

  • Makijaż permanentny brwi trzeba poprawiać

PRAWDA. Niestety barwniki po kilku miesiącach blakną, dlatego taki makijaż należy poprawiać co 6 -7 miesięcy. Częstotliwość tych poprawek zależy od reakcji naszej skóry na zastosowany barwnik. Dlatego nie można ustalić właściwego okresu czasu dla ogółu.