Makijaż permanentny do ślubu?

Obawiasz się, że w ten dzień będzie tyle wzruszeń, że tradycyjny makijaż może tego nie przetrwać? Makijaż permanentny oczu w ten dzień sprawdzi się idealnie. Tutaj dowiesz się co zrobić, żeby w ten wyjątkowy dzień pięknie wyglądać.

Źródło: pixababy.com

Makijaż permanentny do ślubu – Kiedy go wykonać? 

Zacznijmy od tego, że makijaż permanentny jest makijażem trwałym. W zależności od tego jaką kto ma skórę może utrzymać się od 2 do 4 lat. To swojego rodzaju tatuaż, który trwale podkreśli linię oczu, brwi i ust. Makijaż ten wymaga czasu, aby kolor ładnie się przyjął, a skóra zagoiła. Jeśli chcemy mieć makijaż permanentny w dniu ślubu, to powinniśmy o nim pomyśleć już rok wcześniej.

Wizyta u lekarza rodzinnego

Najpierw należy udać się do swojego lekarza i zapytać, czy nie widzi u nas przeciwwskazań do wykonania takiego makijażu. A uwierzcie mi, przeszkód jest wiele, zaliczają się do nich choroby skóry, cukrzyca, czy przewlekłe choroby zakaźne. Jeżeli lekarz nie będzie widział w naszym przypadku żadnych przeszkód, wtedy ruszamy na poszukiwania linergistki.

Pierwsza wizyta u linergistki

Na pierwszej wizycie u linergistki mamy niezobowiązującą pogadankę na temat naszego zdrowia, braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W tym momencie linergistka może wykonać pokazowy makijaż zwykłymi kosmetykami kolorowymi, który będzie oddawał efekt planowanego makijażu permanentnego. Podczas spotkania pani linergistka daje wskazówki jak przygotować skórę do wykonania makijażu permanentnego.

Druga wizyta

Podczas kolejnego spotkania wykonywany jest już właściwy makijaż permanentny. Oczywiście najpierw szkicowany jest przy pomocy kredek, a my wybieramy idealny kształt makijażu. Następnie linergistka przechodzi do utrwalenia makijażu przy pomocy barwników i specjalnego urządzenia do makijażu permanentnego. Tutaj barwniki są podawane pod skórę, po wykonaniu zabiegu dowiemy się dokładnie, jak dbać o okolice makijażu. Uwaga, przez pierwszy tydzień barwniki są bardzo intensywne, ale z czasem blakną i dopiero po 2 tygodniach uzyskujemy zamierzony efekt.

Trzecia wizyta

Makijaż permanentny goi się przez około 2 tygodnie. Po tym czasie udajemy się na 3 wizytę u linergistki. Wtedy linergidta sprawdza, czy barwnik dobrze się przyjął, a kontur ust, brwi, czy oczu ma odpowiedni kształt.

Źródło: pixabay.com

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Wykonanie makijażu permanentnego to koszt od 300 do 1000 zł. Zależy to od rodzaju wykonywanego makijażu i metody.

Jak widać makijaż permanentny wymaga od nas wiele czasu, ale warto go mieć. Dzięki niemu w dniu ślubu możemy być pewne, że makijaż wokół oczu nie rozpłynie się od łez wzruszenia, a usta będą miały przez całą uroczystość trwały kolor. Makijaż ten wystarczy nam na około 3 lata. Dzięki temu codziennie będziemy miały podkreślone oko, idealne brwi, czy intensywny kolor ust.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o makijażu permanentnym sprawdź jak wykonują go specjaliści z centrum szkoleniowego Biotekpolska.pl (kliknij).