Czy warto mieć makijaż permanentny?

Często w toalecie w pracy spotykam dziewczyny, które nie zdążyły w domu zrobić make up ale bez tego nie mogą pokazać się ludziom. Trochę mnie to zawsze śmieszyło, ponieważ nigdy nie byłam fankom robienia makijażu. Ale z biegiem lat, może przez napatrzenie się na koleżanki sama zaczęłam nakładać na siebie tonę różnego rodzaju makijażu. Czy warto mieć makijaż permanentny?

Gdy musiałam wstawać coraz szybciej  się do pracy, ponieważ makijaż stał się moim porannym obowiązkiem natknęłam się w gazecie na reklamę makijażu permanentnego. Z początku myślałam, że to jakaś nowość, jakiś nowy produkt ale makijaż permanentny okazał się moim największym przyjacielem.

Czy warto mieć makijaż permanentny?

Obecnie od kilku już lat robię sobie makijaż permanentny ust, powiek i brwi. Gdy w życiu kobiety pojawia się rodzina, dzieci, zawsze postawi w pierwszej kolejności na szczęśliwy dom, zadbane dzieci a dopiero na samym końcu myśli o sobie. Tak też było w moim przypadku! Teraz gdy robię makijaż permanentny widzę również to po moim mężu że jest dumny z mojego wyglądu. Często też wspomina, że dzieci zadbane ja zadbana a koleżanki w pracy non stop narzekają, że na nic nie mają czasu! Drogie Panie polecam Wam wykonanie makijażu permanentnego. Co prawda makijaż permanentny nie jest tani ale efekt utrzymuje się roku a czasami nawet dłużej.

 czy warto mieć makijaż permanentny

Zanim jednak zdecydujecie się na wykonanie makijażu permanentnego zapoznajcie się z poniższymi wskazówkami, na co należy zwrócić uwagę.

  1. Dobry makijaż powinien delikatnie podkreślać naturalną urodę kobiety, ewentualnie korygować drobne defekty, takie jak nieregularne rysy lub ubytki naturalnego kolorytu.
  1. Przed wyborem odpowiedniego gabinetu kosmetycznego warto rozpoznać opinie o wykonanych w nim zabiegach makijażu permanentnego. Nie zawsze cena zabiegu powinna być jedynym kryterium wyboru linergistki.
  1. Makijaż permanentny powinna wykonać osoba specjalnie do tego przygotowana, która uzyskała właściwy certyfikat uprawniający do przeprowadzenia zabiegu.
  1. Podczas wykonywania zabiegu istotne jest również wykorzystanie profesjonalnych narzędzi. Urządzenia do makijażu permanentnego to ponad 20 000 zł.
makijaż permanentny

źródło: pixabay.com

  1. Istotne jest również zachowanie przez linergistkę w czasie zabiegu właściwej higieny. Najważniejsze jest użycie zdezynfekowanych narzędzi do wykonania makijażu a także końcówek jednorazowego użytku. W czasie zabiegu linergistka powinna mieć założoną maseczkę na twarzy oraz rękawiczki jednorazowe.
  1. Czynnikiem wpływającym na ostateczny efekt makijażu permanentnego jest odpowiedni dobór barwników wprowadzanych do warstwy naskórka.