Makijaż ślubny – jakie kolory rządzą jesienią ?

Każda panna młoda doskonale zdaje sobie sprawę, że dobranie makijażu ślubnego to nie taka łatwa rzecz, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego? Dlatego, że pod uwagę koniecznie trzeba wziąć bardzo dużo czynników, do których tego rodzaju makijaż, musi pasować. Otóż liczy się typ urody każdej panny młodej, kolor i styl kreacji, dodatki, jak i aranżacja całego wesela. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, czynnikiem, o którym absolutnie nie, można zapomnieć, jest też pora roku…

Źródło: pixabay.com

Taki makijaż ślubny panny młodej, powinien ściśle współgrać z aktualnym sezonem. W myśl tej zasady w tym artykule podpowiem, jak powinny malować się panny młode w tym najważniejszym dniu w życiu, aby zaskoczyć wszystkich gości harmonią swojej stylizacji. Skupię się tutaj jedynie na jesiennym makijażu ślubnym.

Zatem jesienny makijaż ślubny, rządzi się już innymi prawami:

Musimy wziąć pod uwagę, że jesienią na dworze jest o wiele mniej światła i twarz panny młodej potrzebuje mocniejszych akcentów, aby nie stracić wyrazu. Taki makijaż ślubny, powinien czerpać z kolorów ziemi.

Po pierwsze każda jesienna panna młoda, powinna unikać bronzerów i samoopalaczy, a także zwielokrotnionych wizyt w solarium, efekt sztuczności to ostatnia rzecz, której im trzeba. Zamiast tego, powinny podkreślić naturalną, letnią opaleniznę, za pomocą różu do policzków w ciepłym odcieniu.

Natomiast podkład i puder niech dobrze zamaskują niedoskonałości skóry.

Jeśli, chodzi o oczy jesiennej panny młodej to, można narzucić na powieki barwy, które odnoszą się do aury za oknem. Czekolada, szlachetny brąz, butelkowa zieleń, ciemny morski granat, miedź lub złoto to hity na tę porę roku. Efekt przydymienia i mocne kreski również są jak najbardziej pożądane.

Zostały jeszcze usta. Tutaj każda jesienna panna młoda może ponieść się fantazji i postawić na kolor, którego na co dzień nie używają. Otóż zawsze modny jest odcień wina, najlepiej, gdyby jeszcze był głęboki i połyskujący. Nie bójcie się też sięgnąć do tradycyjnych barw, takich jak czerwień albo róż. Natomiast jeżeli tylko będzie to, pasować do kreacji jesiennej panny młodej to, można również odważyć się na wyrazisty fiolet, malinę bądź fuksję.