Wszystko o makijażu permanentnym

Zapewne każda kobieta, gdy budzi się rano marzy o tym, by wyglądać jak gwiazda filmowa. Dlatego niektóre z nas śpią w makijażu, ale czy jest to dobry pomysł? Oczywiście, że nie! Spanie w makijażu to nie najlepszy pomysł. Dlaczego? Ano, dlatego że po pierwsze rozetrzemy go o poduszkę, a po drugie może bardzo źle wpłynąć na stan naszej cery. Dobrym pomysłem dla nas jest zatem zrobienie sobie makijażu permanentnego. To rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się efektem pięknej twarzy o poranku. Zatem, co to jest makijaż permanentny, na czym polega i jak przebiega? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

makijaż23

Tak więc makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy, jak usta, oczy i brwi. W przypadku oczu jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności natomiast w przypadku ust zaznaczenie i wyregulowanie ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do makijażu zwykłego, wytrzymuje od 3 do 5 lat.

Na czym taki makijaż permanentny właściwie polega? Otóż owy makijaż to forma tatuażu. Robiąc taki makijaż wprowadza się pod skórę specjalne barwniki naturalne. Pigmenty te wprowadza się nieco płycej, niż w przypadku tatuażu zwykłego, bo zaledwie do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka.

Wykonanie makijażu permanentnego to wcale nie taka łatwa sprawa, dzieli się on na dwa etapy:

ETAP I. Wprowadzanie barwnika pod skórę – po nałożeniu maści znieczulających (w przypadku ust jest to znieczulenie dentystyczne), za pomocą pojedynczej igły, wprowadza się naturalny, ziołowy barwnik. Dla ust zazwyczaj wybiera się kolor o 2 – 3 tony ciemniejszy od naturalnego. Kreski na powiekach wykonuje się czernią lub brązem. Brwi natomiast traktuje się odcieniami czerni i szarości. Zabieg może trwać od 1 do 3 godzin;

ETAP II. Poprawa makijażu – po ok. 2 dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Należy odczekać do momentu, gdy znikną one zupełnie (ok. 2 tygodnie) i wówczas wykonuje się korektę. Dzięki temu makijaż jest bardziej precyzyjny i wygląda naturalnie. Korekta trwa od 30 min do 2 godzin.

Mam nadzieję, że z tego artykułu jasno wynika, co to jest makijaż permanentny. Wiemy też na czym polega i jaki jest jego przebieg.