Maseczka z glinki – na co pomaga i jak ją stosować?

Glinka jest to sterylny sproszkowany minerał  ilasty, który ma szereg dobroczynnych właściwości. Sprawdźcie z nami dlaczego glinka jest tak popularna i na co pomagają maseczki z glinki.

źródło: pixabay.com

Właściwości glinki
Otóż glinka ma działanie bakteriobójcze, mineralizujące, a także zabliźniające. Jest tak, gdyż zawiera w swoim składzie tritlenek diglinu, związki wapnia, ditlenek krzemu, tlenki żelaza, fosforany i związki manganu. Dlatego nie ma, się co dziwić, że maseczka z glinki stosowana jest jako surowiec leczniczy i kosmetyczny, gdyż leczy trądzik, świetnie pielęgnuje cerę tłustą, naczyniową i wrażliwą.
Powiedzmy sobie szczerze taka maseczka z glinki w dzisiejszych czasach jest istnym fenomenem! Poprawia stan każdej cery, jeżeli umiejętnie dobierzemy jej rodzaj. Dlaczego? Dlatego, iż skład chemiczny takiej maseczki z glinki przypomina tablicę Mendelejewa. Taka maseczka zawiera m.in., wszystkie mikro i makroelementy niezbędne do funkcjonowania naszej skóry. Dzięki temu usuwa wszystkie toksyczne substancje z naszej skóry, a w zamian za to oddaje minerały.
Z racji tego, że glinka ma różne właściwości w zależności od jej składu chemicznego to różni się kolorem. I nadaje się do różnego rodzaju skóry twarzy. I tak cerę trądzikową leczy zielona glinka, która działa najsilniej. Natomiast skórę tłustą i skłonną do podrażnień wyleczymy żółtą glinką. Biała glinka nadaje się do suchej i wrażliwej skóry twarzy, a czerwona glinka do skóry naczyniowej.
Jak stosować taką maseczkę z glinki?
Taką maseczkę z glinki w formie papki oczywiście możemy kupić gotową w sklepie. Możemy też zrobić ją samemu z proszku. Do takiej miałkiej glinki powinniśmy dodać tyle wody mineralnej, aby powstała gęsta papka. Następnie po nałożeniu na skórę twarzy, musimy ją zmyć po 15 – 20 minutach. Koniecznie pamiętajmy o tym, że maseczkę z glinki powinniśmy stosować nie częściej niż raz w tygodniu.