Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Zalecany jest dla osób, które chcą opóźnić proces starzenia. Co to takiego mezoterapia igłowa? Jak wykonywany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Co to takiego mezoterapia igłowa?

Zabieg ten wykonywany jest w celu głębokiej regeneracji skóry i rewitalizacji. Technika mikroukłóć wykorzystuje uraz, jaki powstaje podczas zabiegu jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Podczas takiego zabiegu dochodzi w tkance podskórnej do zwiększenia metabolizu komórek tłuszczowych. Składniki aktywne działają optymalnie, dzięki temu, że docierają bezpośrednio do miejsc, które tego wymagają. Mezoterapia igłowa długotrwale odżywia i dotlenia głęboko położone komórki. Szczególnie ważnym jej działaniem jest spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych oraz poprawienie spoistości i gęstości skóry.

zabieg mezoterapii igłowej

źródło: pixabay.com

Jak krok po kroku wykonywany jest taki zabieg?

  • Krok 1 – kosmetolog bądź lekarz dobiera do każdej osoby indywidualnie preparat. Zadaje nam także wiele pytań, po których stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
  • Krok 2 – jeżeli mamy niską tolerancję na ból, osoba, która będzie wykonywać taki zabieg, zaaplikuje nam krem znieczulający
  • Krok 3 – zostaje zaaplikowany preparat, nasza twarz jest nakłuwana, mniej więcej co 1 cm na głębokość do 3,4 mm – to jak daleko i głęboko będzie aplikowany, zależy od gęstości preparatu.

Po zabiegu mogą pojawić się ślady bądź bąbelki wody na skórze, a czasami nawet krwiaki i zasinienie. Takie ślady i krwiaki zazwyczaj znikają po 24h godzin od zabiegu i już na drugi dzień możemy stosować makijaż mineralny i zamaskować zaczerwienienia.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *