Mikrodermabrazja w domu urządzeniem, czy warto?

Zabieg mikrodermabrazji to zbawienie dla osób, które zmagają się z różnymi problemami skórnymi. Jeżeli chcemy wykonać taki zabieg w domu, musimy się liczyć ze sporymi kosztami, jednak jest dużo tańsza alternatywna niż wykonanie takiego zabiegu w salonie, czyli mikrodermabrazja w domu urządzeniem, jednak, czy warto?

źródło: blog.technikan.pl

Mikrodermabrazja w domu urządzeniem, czy warto?

Wykonując taki zabieg w domu urządzenie, zapewne zaoszczędzimy niemałe pieniądze, jednak jakie jest prawdopodobieństwo, że wykonamy taki zabieg poprawnie? Wykonanie takiego zabiegu w domu nie jest trudne, do każdego urządzenia dołączona jest instrukcja, dzięki, której zabieg wykonamy poprawnie. Zasada wykonywania mikrodermabrazji niezależnie od urządzenia jest taka sama, może różnić się np. odstępami wykonywania zabiegu. Kupienie urządzenia nawet takiego z wyższej półki cenowej wyniesie nas o wiele mniej niż wykonanie zabiegów w salonie. Warto jednak wspomnieć, że urządzenia z dolnej półki cenowej także są całkiem dobrej jakości.

Wykonanie mikrodermabrazji urządzeniem do domowego użytku przynosi takie same bądź bardzo podobne efekty. Kolejne warstwy naskórka są ścierane, a np. blizny potrądzikowe mniejsze. Warto wspomnieć, że w obu przypadkach po zabiegu może wystąpić zaczerwienie, jednak w ciągu 24 godzin powinno zniknąć.

źródło: blog.technikan.pl

Najbardziej znanymi urządzeniami do domowej mikrodermabrazji są:

Philips i Beurer. Jeden z modeli Philips jest naprawdę z wysokiej półki cenowej, a opinie na jego temat są bardzo podzielone, więc nie można jednoznacznie stwierdzić, czy opłaca się kupować to urządzenie. Co do urządzeń Beurer do wyboru mamy kilka modeli z przeróżnych pólek cenowych. Dzisiaj jednak skupimy się na jednym urządzeniu Beurer, czyli Beurer FC76, jest to urządzenie z niskiej półki cenowej, kosztuje około 260 złotych. Więcej o tym urządzeniu dowiecie się na blog.technikan.pl, w jednym z artykułów z serii: Test AGD: Urządzenie do mikrodermabrazji Beurer FC76

Jak widzicie, wykonanie zabiegu mikrodermabrazji w domu urządzeniem, jest proste i spełnia swoją funkcję. Dlatego też, jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o urządzeniu do mikrodermabrazji i samym zabiegu wykonywanym w domu, kliknijcie link powyżej 😉

Comments

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *