Mydło pszczele – właściwości i zastosowanie

W dzisiejszych czasach miód pszczeli znajduje zastosowanie w wielu kosmetykach, które używamy codziennie każdego dnia. Są to m.in.: maseczki, mydła, peelingi, kremy. Dlaczego miód dodajemy do kosmetyków? Jakie jest zastosowanie i właściwości mydła pszczelego? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

mydło pszczele

Źródło: pixabay.com

Miód to słodki produkt spożywczy, który w warunkach naturalnych wytwarzany jest głównie przez pszczoły właściwe, jak również przez inne nieliczne błonkówki, m.in. osy. Taki oto produkt wytwarza się poprzez przetwarzanie nektaru kwiatowego roślin miododajnych, a także niektórych wydzielin występujących na liściach drzew iglastych.
Tak więc miód i wyroby pszczelarskie, takie jak: wosk pszczeli, kit pszczeli, propolis, mają bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Otóż dodawane są do mydeł i szamponów. Miód również wykorzystywany jest do masażu kosmetycznego, depilacji lub też peelingu. Takie mydło pszczele jest dobre dla cery suchej i wrażliwej i wykazuje właściwości nawilżające.

Źródło: pixabay.com

Ponadto mydło pszczele zawiera witaminę A, E, F i 250 związków aktywnych. Regeneruje zmęczoną i podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, znieczulająco i przeciwtrądzikowe. Owe mydło przeznaczone jest do mycia i pielęgnacji całego ciała, dla wszystkich rodzajów skóry. Jednak szczególnie polecane jest do skóry szorstkiej, spierzchniętej i popękanej. Z tego względu, że mydło pszczele wspomaga odnowę i regenerację komórek skóry, hamuje przesuszenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, jak również łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie oraz zmiękcza i wygładza skórę. Śmiało mydło pszczele mogą stosować też alergicy, którzy mają wrażliwą skórę. Ważne jest jednak to, aby produkty te były wykonane z naturalnych składników.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *