Największe mity o makijażu permanentnym

Każda z pań, która chce się zdecydować na makijaż permanentny pewnie słyszała o nim wiele. Wiele faktów i mitów. Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny, zweryfikuj z nami swoją wiedzę i sprawdź, co jest prawdą, a co mitem.

makijaż permanentny

Źródło: pixabay.com

Malowanie ust po makijażu permanentnym

Czasami możemy usłyszeć, że już na drugi dzień usta są wygojone, można robić wszystko, nawet malować je szminką. To niestety jest mit! Usta po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego wymagają czasu na wygojenie się. W tym czasie stosujemy tylko i wyłącznie kosmetyki polecone przez linergistkę. Nie zastosowanie się do ich rad może spowodować komplikacje w gojeniu lub odbarwienia koloru ust. Dla informacji, usta goją się nawet do 14 dni.

Makijaż bez rysunku wstępnego jest ok

Kolejna bzdura. Jeśli którakolwiek linergistka będzie chciała wykonać nam makijaż bez rysunku wstępnego i zaakceptowania przez nas potencjalnego kształtu brwi jak najszybciej opuśćmy gabinet tej pani. Każda profesjonalna linergistka najpierw przy pomocy kredek wykonuje rysunek próbny, następnie my go akceptujemy lub prosimy o kolejne poprawki. Jeśli kształt będzie nam się podobał, dopiero wtedy może przystąpić do zabiegu.

Jeden raz wykonany makijaż wystarczy na lata

Prawda jest taka, że raz wykonany makijaż wystarczy maksymalnie na 2-3 lata, później trzeba go odnowić. Z czasem barwniki bledną, utleniają się i makijaż permanentny znika. Jego trwałość zależy od tego, jak na dany barwnik reaguje skóra osoby, u której został zastosowany.

Samo się zagoi

Totalny absurd, aby makijaż permanentny ładnie i szybko się zagoił musimy stosować się do rad linergistki i używać wskazanych przez nią kosmetyków. Strupków po pigmentacji nie wolno drapać, muszą odpaść same, wymagają ciągłego nawilżania.