Opryszczka na ustach, a makijaż

Opryszczka jest czymś, co może zepsuć cały nasz makijaż jak więc się malować, żeby wyglądać nienagannie? Chcąc nałożyć jakikolwiek produkt na opryszczkę, powinniśmy ją prawidłowo zabezpieczyć.

opryszczka usta makijaż

źródło: pixabay.com

Przed rozpoczęciem nakładania makijażu miejsce infekcji powinniśmy zabezpieczyć plastrem, jeżeli pęcherzyk pęknie i zacznie wydostawać się z niego płyn, jest ona bardzo zaraźliwa. Nałożenie pudru, czy korektora spowoduje, że wirus przeniesie się na gąbeczkę, czy puszek, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że przenisiemy sobie wirus w inne miejsce. Także w przypadku zamkniętego pęcherzyka, czy nawet strupka powinniśmy zachować ostrożność i stosować plaster przed nałożeniem makijażu.

Ważne! Powinniśmy zwrócić uwagę, czy plaster pokrywa całą ranę i czy brzegi są dokładnie doklejone.

Jako bazę pod makijaż używamy tych samych kosmetyków. Kosmetyki nakładamy równomiernie na całą twarz, najlepiej za pomocą gąbeczki. Tak jak zawsze podkład powinniśmy utrwalić pudrem. Puder zmatowi błyszczące miejsca i sprawi, że skóra zyska jednolity wygląd. Jeżeli plaster jest dobrze przyklejony, nie musisz się obawiać, że makijaż będzie miał jakikolwiek wpływ na proces gojenia się opryszczki ani nawet na trzymanie się plasterka. Jeżeli w ciągu dnia zauważysz, że w miejscu plasterka nie ma już podkładu, możesz to bez problemu naprawić.

Tak jak w przypadku normalnego makijażu także teraz nie możesz zapomnieć o makijażu oczu. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość maskary i delikatny cień do oczu np. w odcieniu beżu. Róż w naturalnym odcieniu doda ci nieco świeżości, więc muśnij nim lekko policzki. Także twoje usta mogą zostać pomalowane szminką. Do tego celu dobrze sprawi się pomadką ochronną nadającą lekki kolor. Sprawi to, że twoje usta zyskają naturalny połysk, który sprawi, że plaster będzie optycznie odsunięty na drugi plan.

makijaż ust z opryszczką

źródło: pixabay.com

Jeżeli opryszczka Cię zaskoczy w dzień przed ważnym wyjściem, nie musisz rezygnować z mocnego makijażu. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na ciemniejszy kolor ust, nie możesz zapomnieć o konturówce. Użycie konturówki powoduje, że pomadka się nie rozmyje, a ust będą odpowiednio podkreślone. Pomadkę możesz nakładać na plasterek tak jak Ci wygodnie bezpośrednie z aplikatora, czy też za pomocą pędzelka.

Każdy makijaż potrzebuje też odpowiedniego demakijażu. Twarz oraz usta możesz zmyć za pomocą ulubionego płynu do demakijażu. Ważne jednak jest, aby nie odkleić plastra na opryszczkę, ponieważ do ranki mógłby się dostać płyn do demakijażu. Plaster zastępujemy nowym, dopiero gdy sam zacznie się odklejać od skóry. Chcąc usunąć plaster, rozciągamy go delikatnie wzdłuż skóry i jednocześnie odklejamy