Paramedyczny makijaż, czyli na czym polega makijaż permanentny brodawki?

Paramedyczny makijaż permanentny ma na celu zamaskowanie blizn po oparzeniach, urazach czy operacjach. Maskuje także blizny po zabiegu mastektomii, dlatego dziś bliżej przyjrzymy się, na czym polega taki zabieg.

Na czym polega paramedyczny makijaż permanentny brodawki?

Paramedyczny makijaż permanentny, czym różni się od tatuażu?

Makijaż permanentny niesłusznie nazywany jest tatuażem brodawki. Tatuaż brodawki także może służyć do odtworzenia brodawki, jednak jest to trwałe i głębokie pigmentowanie, barwnik w tym wypadku bardziej rozlewa się i nie wygląda tak precyzyjnie i naturalnie. Makijaż permanentny wykonywany jest za pomocą jednej igły, dlatego jest tak precyzyjny. Barwnik w tym wypadku nie jest wprowadzony tak głęboko, dzięki czemu nie rozlewa się, a rysunek jest precyzyjny i wyraźny.

zabieg paramedyczny

źródło: pixabay.com

Kto może zrobić paramedyczny makijaż?

Makijaż permanentny służy do wykonania jak najbardziej naturalnego wyglądu otoczki brodawki, przeznaczony jest dla osób, które cierpią na blaknięcie koloru brodawek, dla tych które mają nieregularny kształt oraz kobiety, które zostały poddane mastektomii.

Zabiegi paramedyczne makijażu permanentnego są wykonywane także u osób, które chcą, aby ich blizna nie była innego koloru niż skóra, jednym słowem by stała się niewidoczna lub dla tych, które cierpią na bielactwo.

Barwniki wykorzystywane do pigmentacji brodawki

Barwniki wykorzystywane do tego celu są bezpieczne, nie odbarwiają się oraz nie uczulają. Mają za zadanie stwarzać pozory naturalnego wygląd brodawki oraz być jak najbardziej trwałe. Tak jak w przypadku zwykłego makijażu permanentnego i ten zabieg musi być powtarzany co jakiś czas. Makijaż ten utrzymuje się od roku do 3 lat. Wszystko zależy od osoby i podatności skóry na pigment.

makijaż brodawek

źródło: pixabay.com

Paramedyczny makijaż permanentny przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z pewnymi niedoskonałościami. Jest to po prostu sposób, aby na nowo poczuć się pięknie. Decydując się na taki makijaż, powinniśmy dokładnie sprawdzić miejsce, w którym chcemy go wykonać. Ponieważ tylko wtedy będziemy zadowoleni z efektu. Nie jest to trwałe rozwiązanie, jednak efekt może utrzymać się naprawdę długo i nie powinniśmy żałować zrobienia takiego makijażu.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *