Perfekcyjne oświetlenie lustra w łazience

Lustro – podstawa dobrze wykonanego makijażu. Dlatego musimy koniecznie zadbać o jego prawidłowe oświetlenie. Nie wiesz jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Źródło: pixabay.com

Oczywiście lustro w łazience ma ułatwić nam pielęgnację i upiększanie naszej twarzy. To znaczy ułatwić wykonanie makijażu Paniom, przy regulacji brwi, układaniu włosów, czy też skutecznym demakijażu twarzy itp.  Z tego też względu lustro w łazience powinno być oświetlone w taki sposób, abyśmy doskonale widzieli w nim swoje odbicie, bez cieni powstających na twarzy. Niestety w tym przypadku nie zawsze wiemy, jakimi zasadami należy się kierować, dobierając oświetlenie do lustra.
Takie prawidłowe oświetlenie lustra w łazience ma bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy nasza łazienka pozbawiona jest okien i jednym źródłem światła jest w niej oświetlenie sztuczne, które często niewystarczające, jeśli chodzi o doświetlenie lustra. Dlatego też wybierając oświetlenie lustra w naszej łazience, zadbajmy przede wszystkim o to, aby światło padało na twarz osoby, która się w nim przegląda, najlepiej równomiernie, nie zmieniając naturalnego kolorytu skóry. W dobie XXI wieku w sklepach do wyboru mamy na przykład oprawy LED po obu stronach lustra, kilka mniejszych ponad nim lub oświetlenie halogenowe w suficie podwieszanym, tak ulokowane, aby światło padało wprost na twarz osoby stojącej przed lustrem. Oczywiście bardzo ważna jest również barwa światła, jaką będą dawały żarówki. Koniecznie pamiętajmy o tym, by wybierać oświetlenie najbliższe światłu dziennemu. Zapewniają je m.in., żarówki tradycyjne, a także świetlówki kompaktowe o wyraźnie ciepłej barwie promieniowania. Dzięki nim zyskujemy pewność, że np., wykonany makijaż będzie wyglądał naturalnie także w świetle dziennym.

Źródło: pixabay.com

Podsumowując powyższy artykuł to lustra w łazience nie oświetlamy po to, aby je wyeksponować, ale po to, aby dobrze się w nim widzieć. Światło powinno więc padać na osobę przeglądającą się w lustrze i równomiernie oświetlać całą twarz, nie zmieniając jej kolorytu. Taki efekt można uzyskać montując np.:
  • dwie oprawy symetryczne po obu stronach lustra. Najlepsze będą kinkiety z zamkniętymi kloszami i żarówkami o mocy 60 W lub świetlówki energooszczędne
  • kilka małych opraw nad górną krawędzią i po obu stronach lustra w odległości 5 – 10 cm od jego ramy
  • oprawy halogenowe wpuszczone albo reflektory nad lustrem w suficie podwieszanym