Pielęgnacja makijażu permanentnego przed i po zabiegu.

Makijaż permanentny – makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się 3 do 5 lat. Jak jasno wynika z powyższego makijaż permanentny wykonuje się na kilka lat i jest on trwały. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie niego u kosmetyczki. Jak przygotować cerę do zabiegu? Jak pielęgnować cerę po zabiegu. Na te pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć w tym artykule.

 twarz

Pielęgnacja przed makijażem trwałym.

USTA – Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecone przez lekarza (np. Heviran 800 – 2 razy dziennie: 3 dni przed i 3 dni po zabiegu), także przy korekcie. Istotne jest, by przed zabiegiem zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust (spierzchnięte, popękane usta słabiej przyjmują pigment).

BRWI – najlepiej niedepilowane od około 1 miesiąca, daje to możliwość doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi.

KRESKI – w przypadku wrażliwych i skłonnych do opuchnięć powiek warto przed zabiegiem wziąć (pod język) kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca).

 

Pielęgnacja po makijażu trwałym.

W 5 – 10 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie, nawet do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet po wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

 

Przez 10 dni po zabiegu.

  1. Nie moczyć, nie dotykać i nie trzeć skóry w miejscu pigmentacji.

  2. Skóra poddawana barwieniu w żadnym wypadku nie może być myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
  3. Nie należy chodzić do sauny, solarium, pływać w basenie, w jeziorze i tym podobne.
  4. Usta i brwi należy nawilżać 1 raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą, specjalnym Kremem z Witaminą E (Long Time Liner), wzmacniającym ochronę skóry.
  5. Usta skłonne do opryszczek lub infekcji należy dezynfekować specjalnym Lippen Tonik Long Time Liner kilka razy dziennie, szczególnie przed i po posiłkach.

 

Po zagojeniu.

  • Nie dopuszczać do wysuszenia oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
  • Stosować nawilżacze i błyszczyki na usta (polecany Shea Lip Balm Long Time Liner, Vitamin E Creme oraz Lip Gloss.
  • Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

 

Pielęgnacja cery przed zabiegiem i po zabiegu wykonania makijażu permanentnego jest bardzo ważna. Dzięki właściwej pielęgnacji ustrzeżemy się od niepotrzebnych przebarwień.