Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to nie tylko możliwość zyskania ładnych brwi, to także medycyna estetyczna, która m.in. pozwala pozbyć się przebarwień. Chcąc wykonać makijaż permanentny, musimy m.in. wykluczyć niektóre choroby.

Opryszczka i inne infekcje

Infekcje wirusowe i bakteryjne są przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego. Katar, kaszel, grypa bądź inne choroby, a także aktywna opryszczka – muszą być najpierw wyleczone, byśmy mogli wybrać się na zabieg makijażu permanentnego.

makijaż permanentny

źródło: pixabay.com

Ciąża i karmienie piersią

Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest ciąża. W tym czasie nie powinnyśmy decydować się na makijaż, ponieważ możemy narazić bezpieczeństwo i zdrowie naszego nienarodzonego dziecka. Podczas zabiegów linergistka używa preparatów znieczulających, a także barwników, które mogą mieć wpływ na płód.

Na 3 dni przed i 3 w dni po makijażu permanentnego ust musimy przyjmować leki przeciwwirusowe. Jak wiadomo, w okresie karmienia piersią nie jest wskazane, by przyjmować takie leki. Najważniejsze jest zdrowie naszej pociechy, dlatego warto ten zabieg odłożyć na później.

Cukrzyca i leki rozrzedzające krew

Cukrzyca sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego, jednak by osoba chora mogła wykonać taki zabieg, muszą zostać spełnione konkretne warunki. Osoby chore mają większą skłonność do infekcji i długiego gojenie. W ich przypadku wydłużone jest ono w czasie, a więc, by moc wykonać taki zabieg, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Przyjmując leki rozrzedzające krew, także powinniśmy skonsultować się z lekarzem i poinformować o tym fakcie linergistkę- by mogła wybrać najlepszą metodę makijażu permanentnego. Naczynia krwionośne osób przyjmujących takie leki są bardziej kruche, a także ich skłonności do krwawień jest większa.

makijaż permanentny przeciwwskazania

źródło: pixabay.com

Makijaż permanentny, a specjalistyczne badania

Często by wykluczyć, czy też potwierdzić różne schorzenia musimy poddać się specjalistycznym badaniom. Wiele osób twierdzi, że makijaż permanentny jest przeciwwskazaniem do wykonania badania rezonansem magnetycznym. Chcecie dowiedzieć się o tym więcej? Zapraszamy na Blog Biotek Polska .

Przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego jest o wiele więcej, dlatego, jeżeli chcemy mieć pewność, że ze swoim schorzeniem, czy też dolegliwością możemy wybrać się na makijaż permanentny, powinniśmy udać się na rozmowę z linergikstka, a także zapytać swojego lekarza prowadzącego.