Rodzaje oczyszczania twarzy u kosmetyczki

Rodzaje oczyszczania twarzy u kosmetyczki powinny znać osoby, które mają kłopoty z twarzą tzn. ich cera jest tłusta bądź trądzikowa, gdyż zmagają się z nadmiarem sebum, czy też trudnymi do usunięcia wągrami. W dzisiejszych czasach salony kosmetyczne mają naprawdę szeroką ofertę takich zabiegów na twarz. Jakie to zabiegi oczyszczenia twarzy mamy u kosmetyczki? Aby odpowiedzieć na to pytanie wymienię teraz kilka rodzai takich zabiegów oczyszczających na twarz.

Rodzaje oczyszczania twarzy u kosmetyczki

1. OCZYSZCZANIE MANUALNE

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Potem na kilkanaście minut nakłada na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu. Następnie kosmetyczka usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery (poza cerą naczynkową, ze względu na obecność pary). Jednorazowy koszt takiego na twarz to cena ok. 180 zł.

twarz

2. HYDRABRAZJA

Hydrabrazja, nazywana mikrodermabrazją wodną, to zabieg oczyszczający, podczas którego używa się wody. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju i zaskórników przez zasysanie (podciśnieniowo). Następnie wykonuje się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one dopasowywane są do rodzaju skóry). Podczas zabiegu woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczynkowej. Cena takiego zabiegu to ok. 200 zł.

3. MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla osób z cerą problematyczną i zanieczyszczą skórą (głownie cera mieszana, tłusta i trądzikowa). Cena tego zabiegu to także ok. 200 zł.

4. LASER IPL

W kompleksowym leczeniu trądziku stosuje się mikrodermabrazję i naświetlanie laserem IPL. Po mikrodermabrazji wykonuje się silny zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych. Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się zawartość specjalnie dobranej do potrzeb cery trądzikowej ampułki (serum), a następnie „wprowadza” ją wgłąb skóry za pomocą ultradźwięków lasera. Cena takiego zabiegu to nie bagatela ok. 450 zł.

5. SPECJALNE MASKI OCZYSZCZAJĄCEmaseczka oczyszczająca

Zapewne każdy salon kosmetyczny ma w swojej ofercie szeroką gamę masek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu nakłada się maskę delikatnie złuszczającą skórę i odbudowującą komórki skóry oraz maskę odświeżającą, wygładzającą i nawilżającą. Zwykle są to bardzo intensywne zabiegi, dlatego przez 2 – 3 godziny po ich zakończeniu cera może być zaczerwieniona i lekko podrażniona. Cena takiego zabiegu to ok. 200 zł albo i więcej.

6. SILK PEEL

Zabieg polega na kontrolowanym złuszczeniu naskórka wraz z jednoczesnym wprowadzeniu preparatów aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia medycznego. Składnikami aktywnymi, wykorzystywanymi do oczyszczania skóry, są formuły np. z kwasem salicylowym czy hialuronowym. Zabieg jest polecany w celu oczyszczania każdego rodzaju cery. Cena zabiegu to ok. 300 zł.

7. YELLOW PEEL

Żółty peeling to zabieg oczyszczający i rozświetlający skórę. Jego składniki aktywne powodują złuszczanie, odnowę komórkową naskórka i rozświetlenie twarzy. Dodatkowo działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna.

8. PEELING CHEMICZNY, CZYLI ZŁUSZCZENIE KWASEM

Peeling chemiczny to zabieg oczyszczający, podczas którego kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warstw kwasu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte podczas zabiegu kwasy posiadają czynne właściwości złuszczające, zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Przez kilka dni od zabiegu skóra staje się bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową, świeżą warstwę. Zabieg jest polecany osobom z cerą tłustą i trądzikową. Cena zabiegu to ok. 100 zł.

9. PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Następnie kosmetyczka rozprowadza ultradźwięki na skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej. Koszt zabiegu to ok. 150 zł.

Powyżej przedstawiłam 9 rodzai zabiegów oczyszczających na czas. Zabiegi te mają na celu usunięcie wszelkich niedoskonałości z naszej twarzy.