Jaki sprzęt do makijażu permanentnego – metoda piórkowa?

Jak już wiadomo, makijaż permanentny na stałe zapisał się już w urodowych trendach, chociaż możemy wyróżnić kilka metod, to do najczęściej wybieranych zaliczamy metodę piórkową. Co to jest metoda piórkowa? Jaki sprzęt do makijażu permanentnego – metoda piórkowa?

Co to jest metoda piórkowa?

Metoda piórkowa, która wykorzystywana jest w makijażu permanentnym, polega na wykonywaniu pojedynczych kresek. Ta metoda pozwala nam za różnicowanie pojedynczych włosków i nadać im pożądaną grubość. Inne metody polegają na robieniu kropek przez nakłucie- zazwyczaj ten efekt jest mniej naturalny niż ten, który uzyskujemy przy metodzie piórkowej.

źrodło: pixabay.com

Plusy wykonania makijażu metodą piórkową:

  • estetyczny i naturalny wygląd brwi
  • podczas tego zabiegu odczuwamy mniejszy ból
  • po zabiegu blizny są mniejsze
  • brwi pokryte barwnikiem wyglądają tak samo, jak naturalne

Ta metoda świetnie sprawdzą się także do zrekonstruowania brwi i uzupełnienia włosków. Tą metodą wykonywane są także kreski na powiece. Makijaż brwi wykonany w ten sposób powinien utrzymać się 2- 3 lat. Zazwyczaj po tym czasie brwi nabierają poprzedniego kształtu, jednak jeżeli pigment przyjmie się w niektórych miejscach lepiej, może się zdarzyć, że zostanie on dłużej. Podczas wyboru salonu kierujcie się opiniami o linergistkach i produktach, jakimi wykonują makijaż. Zdarza się, że pigment do makijażu permanentnego zmienia swój kolor, a spowodowane jest to zazwyczaj jego nie najlepszą jakością. Dlatego przed wyborem salonu zorientujcie się, czy warto się do niego wybrać.

źródło: biotekpolska.pl

Jaki sprzęt do makijażu permanentnego – metoda piórkowa?

To, jaki sprzęt do makijażu permanentnego tą metodą wybierzemy, nie ma dużego znaczenia. Ważnym elementem, który pozwoli nam, wykonywać makijażu permanentnego metodą piórkową są igły. Podczas metody piórkowej wybieramy igły, które łączone są w płaskie grupy i dlatego dzięki nim możemy wykonywać taki makijaż.

W biotekpolska.pl znajdziecie sprzęt do makijażu permanenentnego, dzięki któremu wykonacie makijaż permanentny brwi, oczu, czy ust. Dystrybutor w swojej ofercie ma maszynkę, która znana jest na całym świecie.