Tajemnice piękna – jak utrwalić makijaż?

Udany makijaż, to taki który jest odpowiednio dobrany do naszej urody, a także trwały. Sprawdź z nami jak utrwalić makijaż, aby przetrwał niepogodę oraz długą imprezową noc.

Deszcz, pot, łzy szczęścia, czy często dotykanie twarzy to czynniki, które sprawiają, że nasz makijaż szybko ucieka z twarzy. Trwały makijaż jest ważny szczególnie na dużych uroczystościach takich jak ślub, czy bal. Dobrze byłoby, gdyby makijaż codzienny również dobrze trzymał się naszej cery. Poniżej przedstawiamy kilka kroków do osiągnięcia tego celu.

  • Oczyszczenie i nawilżenie

Dobrze oczyszczona i nawilżona cera to podstawa dobrego makijażu, który będzie trwały. Suche miejsca psują cały efekt makijażu, ponieważ na nich kosmetyki rozprowadzają się nierównomiernie, a także uwypuklają suche skórki.
W celu nawilżenia najpierw powinniśmy wcześniej oczyścić skórę, a następnie rozprowadzić na niej lekki krem nawilżający, który łatwo się wchłania i nie pozostawia grubej, tłustej warstwy.
Kremy nawilżające nakładane przed makijażem nie powinny mieć w sobie kwasów, retinolu, czy witaminy C.

  • Odpowiednio dobrane kosmetyki

Koniecznie dobierajmy kosmetyki odpowiednie do rodzaju naszej cery. Oprócz tego, nakładane warstwy powinny współgrać ze sobą. Dlatego powinniśmy nakładać jak najmniej warstw makijażu, wtedy makijaż będzie trwały.

  • Technika nakładania kosmetyków

Pamiętajmy o nakładaniu kosmetyków tłustych na tłuste, a suche na suche. Czyli np. cienie do powiek nakładajmy na powierzchniach gdzie wcześniej nałożyliśmy puder.

Źródło: pixabay.com

  • Dobry utrwalacz

Najlepszym utrwalaczem makijażu jest puder. Powinniśmy nakładać go puszkiem, miejsce przy miejscu. Przyda się również do nakładania cieni, a także utrwalania pomadki.

  • Zadbane wargi

Przed nałożeniem pomadki powinniśmy zadbać o pozbycie się suchych skórek przy pomocy peelingu lub poprzez nałożenie regenerującego, nawilżającego balsamu. Pomadkę nakładamy wtedy, gdy balsam dobrze się wchłonie.
Makijaż ust będzie się długo utrzymywał, kiedy najpierw obrysujemy usta konturówką, a później nałożymy pomadkę.
Jeżeli chcemy cieszyć się długotrwałym makijażem ust, który przetrwa lata możemy zastanowić się nad makijażem permanentnym. Więcej dowiecie się o nim tutaj: http://www.biotekpolska.pl/makijaz-permanentny/ust/

  • Długotrwałe kosmetyki

Jeżeli zależy nam na makijażu, który przetrwa bardzo długo, powinniśmy użyć do tego specjalnych kosmetyków wodoodpornych, długotrwałych i nieścieralnych.

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *