Co to takiego strobing? Jak się konturować?

Strobing jest jednym z najnowszych trendów, co to takiego strobing? Jak konturować się rozświetlaczem? Czemu strobing może sprawdzić się właśnie u ciebie!

strobing na mokro

źródło: qcmakeupacademy.com

Co to takiego strobing?

Strobing jest niczym innym a konturowaniem twarzy rozświetlaczem, dzięki strobingowi twoja twarz będzie wyglądała na wypoczętą i nieskazitelną. Osobą, która tak bardzo zwróciła naszą uwagę na to, jak konturowanie twarzy może zmienić jej rysy jest nikt inny jak Kim Kardashian. W sieci znajdziemy wiele tutoriali na temat tego, jak się konturować, większość z nas patrząc na te filmiki, ma wrażenie, że jest to trudna sprawa, z którą nie mogą sobie poradzić. Te, które nie chcą próbować, mogą odetchnąć, bo o to przychodzi czas na strobing makeup. Jeżeli potrzebujemy odświeżenia naszej twarzy wystarczy umiejętne nałożenie rozświetlacza, jeżeli nałożymy go w odpowiednich miejscach i ilościach, nasza twarz będzie wyglądać przez cały czas jakbyśmy dopiero co były po drzemce. Do strobingu możemy użyć produktów sypkich, jak i mokrych. Jeżeli wolałybyśmy delikatniejszy efekt, lepiej, kiedy użyjemy jaśniejszych mokrych produktów.

konturowanie rozświetlaczem

źródło: makemecosmetics.com.br

Jak wykonturować twarz rozświetlaczem?

Miejsca na naszej twarzy, na które nakładamy rozświetlacz (przy nakładaniu produktów pamiętajcie o ich roztarciu!):

  • Łuk brwiowy– jeżeli raz spróbujecie, już nigdy z tego nie zrezygnujecie! Rozświetlacz, nakładamy pod brwią i nad brwią, nie polecamy robić tego na całej długości brwi, wystarczy do połowy.
  • Grzbiet nosa– nie nakładajcie rozświetlacza niżej!
  • Kości jarzmowe– sypkich rozświetlaczy sypkich i błyszczących nie nakładajcie pod oczy, nie chcemy, żeby to miejsce się świeciło
  • Łuk kupidyna– dzięki nałożeniu rozświetlacza w to miejsce wasze usta będą większe
  • Broda– Jest już ostatnim meisjcem, na które nakładamy rozświetlacz

Nakładanie rozświetlacza mamy za sobą, teraz czas na puder, wybieramy taki puder, który wydobędzie świetlistość naszego rozświetlacza i nie zmatowi skóry.

Jeżeli chcemy uzyskać lepszy efekt, powinnyśmy zastosować rozświetlający fluid! Efekt takiego makijażu mogą dopełnić błyszczące cienie i nude’owa szminka Dajcie znać jak wam poszło, a może jednak nie jesteście przekonane do strobingu i zostaniecie przy podstawowym makijażu?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *