Tłusta cera – co zrobić?

Powodów tłustej cery jest wiele, możemy do nich m.in. zaliczyć geny, zmiany hormonalne, zażywanie leków, czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, są to jedne z wielu powodów tłustej cery. Tłusta cera jest trudna w pielęgnacji, jednak jest na kilka prostych sposobów, by przywrócić jej prawidłowy stan.

tłusta cera

źródło: pixabay,com

Jogurt naturalny – kwas mlekowy, który znajduje się w jogurcie, pomaga w złuszczeniu martwego naskórka. Nakładamy na twarz porcje jogurtu i czekamy 15 minut. Chcąc pozbyć się jeszcze dokładniej, martwego naskórka możesz dodać do jogurtu niewielką ilość płatków owsianych oraz trochę miodu.

Kwas cytrynowy – kwas znajdujący się w soku z cytryny ma m.in. właściwości antyseptyczne, które pozwalają przywrócić równowagę i zadbać o odpowiednie pH skóry. Kwas sprawdza się także jako środek ściągający i pomaga rozjaśnić przebarwienia na skórze. Z soku z cytryny oraz wody destylowanej tworzymy maseczkę. Składniki łączymy w stosunku 1:1,5, nakładamy je wacikiem na skórę twarzy. Po 10 minutach zmywamy i nakładamy odpowiednio dobrany balsam bądź krem.

Białka jaj – ubite białka jaj mają właściwości matujące, skóra dzięki nim jest bardziej jędrna i odżywiona. Białka także używamy jako tzw. maseczkę. Oddzielamy białka z dwóch jaj od żółtek, ubijamy je mikserem. Powstałą pianę nakładamy na twarz i czekamy kilka minut, aż zaschnie. Następnie zmywamy twarz ciepłą wodą oraz wycieramy twarz ręcznikiem.

tłusta cera maseczka

źródło: pixabay.com

Ogórek – zielony ogórek ma działanie ściągające, nawilżające, oczyszczające, a także dzięki dużej ilości witamin i minerałów nadaje jej blasku. Z ogórków nie trzeba robić jakiejś specjalnej mikstury, wystarczy potrzeć skórę schłodzonymi plasterkami, następnie przemywamy twarz wodą i nanosimy krem.

Ocet jabłkowy – ma bardzo dobre działanie na martwe komórki, delikatnie usuwa je z powierzchni skóry, a dodatkowo pozostawia ją na długo jędrną. Skórę przecieramy nasączonym wacikiem w occie, po kilku minutach przecieramy twarz letnią wodą. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, rozcieńczamy ją odrobiną wody. Zabieg najlepiej stosować wieczorem.

Comments