Tłusta cera – co zrobić?

Powodów tłustej cery jest wiele, możemy do nich m.in. zaliczyć geny, zmiany hormonalne, zażywanie leków, czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, są to jedne z wielu powodów tłustej cery. Tłusta cera jest trudna w pielęgnacji, jednak jest na kilka prostych sposobów, by przywrócić jej prawidłowy stan.

tłusta cera

źródło: pixabay,com

Jogurt naturalny – kwas mlekowy, który znajduje się w jogurcie, pomaga w złuszczeniu martwego naskórka. Nakładamy na twarz porcje jogurtu i czekamy 15 minut. Chcąc pozbyć się jeszcze dokładniej, martwego naskórka możesz dodać do jogurtu niewielką ilość płatków owsianych oraz trochę miodu.

Kwas cytrynowy – kwas znajdujący się w soku z cytryny ma m.in. właściwości antyseptyczne, które pozwalają przywrócić równowagę i zadbać o odpowiednie pH skóry. Kwas sprawdza się także jako środek ściągający i pomaga rozjaśnić przebarwienia na skórze. Z soku z cytryny oraz wody destylowanej tworzymy maseczkę. Składniki łączymy w stosunku 1:1,5, nakładamy je wacikiem na skórę twarzy. Po 10 minutach zmywamy i nakładamy odpowiednio dobrany balsam bądź krem.

Białka jaj – ubite białka jaj mają właściwości matujące, skóra dzięki nim jest bardziej jędrna i odżywiona. Białka także używamy jako tzw. maseczkę. Oddzielamy białka z dwóch jaj od żółtek, ubijamy je mikserem. Powstałą pianę nakładamy na twarz i czekamy kilka minut, aż zaschnie. Następnie zmywamy twarz ciepłą wodą oraz wycieramy twarz ręcznikiem.

tłusta cera maseczka

źródło: pixabay.com

Ogórek – zielony ogórek ma działanie ściągające, nawilżające, oczyszczające, a także dzięki dużej ilości witamin i minerałów nadaje jej blasku. Z ogórków nie trzeba robić jakiejś specjalnej mikstury, wystarczy potrzeć skórę schłodzonymi plasterkami, następnie przemywamy twarz wodą i nanosimy krem.

Ocet jabłkowy – ma bardzo dobre działanie na martwe komórki, delikatnie usuwa je z powierzchni skóry, a dodatkowo pozostawia ją na długo jędrną. Skórę przecieramy nasączonym wacikiem w occie, po kilku minutach przecieramy twarz letnią wodą. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, rozcieńczamy ją odrobiną wody. Zabieg najlepiej stosować wieczorem.

Comments

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *