Usuwanie makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego nie jest proste. Warto pamiętać o tym, że makijaż permanentny to rodzaj tatuażu. Różni się on jednak od tego klasycznego tatuażu tym, że barwniki wykorzystywane do makijażu są całkowicie naturalne (roślinne). Są wprowadzane wyłącznie do 3 – 4 warstwy naskórka. Natomiast w przypadku tatuażu, barwnik wprowadzany jest do skóry właściwej. Czy istnieje możliwość usunięcia makijażu permanentnego? Pokrótce w tym artykule odpowiem na to pytanie.

Usuwanie makijażu permanentnegoMimo niezaprzeczalnych korzyści wynikających z posiadania makijażu permanentnego, czasami zdarzają się również sytuacje, kiedy klientka nie jest zadowolona z wykonanego makijażu. Zbyt mocne i przesycone kontury ust bądź niewłaściwy kształt brwi mogą powodować sytuacje, kiedy makijaż permanentny kwalifikuje się do usunięcia. Można to zrobić za pomocą dwóch metod. Jakich?

Usuwanie makijażu permanentnego

  • METODA WYKORZYSTUJĄCA LASER W USUWANIU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Obecnie usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem lasera. Skuteczność tego rodzaju zabiegu waha się w okolicy 90 proc., przy czym o efekcie usuwania makijażu lub tatuażu decydują osobliwe cechy skóry, głębokość wprowadzenia barwnika, a także jego kolor. W zależności od rodzaju makijażu permanentnego i jego koloru stosuje się różne długości lasera. Zabieg laserowego usuwania barwników z warstw skory jest mało bolesny, stąd bardzo rzadko wymagane jest miejscowe znieczulenie skóry maścią Emla. Zabieg polega na intensywnym naświetleniu skóry laserem, który wnika w głąb skóry aż do barwnika. Zabarwiona skóra pochłania światło, które rozbija cząsteczki barwnika. W efekcie powyższego, rozbite cząsteczki zostają samoistnie wchłaniane przez system immunologiczny organizmu człowieka. Po zabiegu usuwania makijażu, podobnie jak po jego wykonaniu występują niewielkie strupki, które powinny samoistnie odpaść. W przypadku ich rozdrapywania mogą powstać niewielkie blizny.

  • USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO METODĄ ELEKTROKOAGULACJI

Zabiegiem alternatywnym do laserowego usuwania makijażu permanentnego jest elektrokoagulacja. Polega ona na zebraniu zewnętrznej (wierzchniej) warstwy naskórka. W efekcie przeprowadzenia tego zabiegu, organizm samodzielnie radzi sobie z pozbyciem się barwnika. Wadą tej metody jest jednak dłuższy czas oczekiwania na całkowite usunięcie makijażu. Zabieg elektrokoagulacji należy przeprowadzać raz w miesiącu przez okres około pół roku. Po tym czasie makijaż permanentny powinien być już niewidoczny.

Z powyższego jasno wynika, że jest możliwość usunięcia makijażu permanentnego. Stosowane są dwie metody na tego rodzaju zabieg, które przedstawiłam powyżej.