W jaki sposób utrwalić makijaż?

Każda z nas marzy o makijażu, który będzie w idealnym stanie jak najdłużej. Sprawdźcie z nami w jaki sposób utrwalić makijaż, a także sprawdźcie metodę makijażu, która pozwala na utrzymanie pięknego makijażu przez lata.

Źródło: pixabay.com

W jaki sposób utrwalić zwykły makijaż?

Przed nami święta, sylwester i wiele innych imprez, na których będzie dużo się działo. Aby nie chodzić co chwilę do toalety w celu poprawiania makijażu można zastosować się do poniższych porad:

Aby makijaż był trwały, powinniśmy najpierw dobrze przygotować cerę. Podstawą trwałego makijażu jest czysta, dobrze nawilżona cera. Zanim zabierzemy się na nakładanie bazy, najpierw powinniśmy nawilżyć cerę, a następnie odczekać 10 minut i dopiero wtedy przejść do dalszych etapów wykonywania makijażu. Każda warstwa nałożonego kosmetyku powinna być jak najcieńsza.

Makijaż oczu będzie trwalszy, jeśli wcześniej zastosujemy bazę pod cienie lub wodoodporne cienie w kremie. Na wzruszające okazje, niezastąpione będą wodoodporne eyelinery i tusze do rzęs.

Makijaż ust będzie trwalszy, jeżeli wcześniej zrobimy peeling ust, który zredukuje suche skórki. Następnie powinniśmy zastosować bazę pod pomadkę. Usta będą miały idealny kształt, jeśli wcześniej zastosujemy konturówkę w odcieniu szminki.

Źródło: pixabay.com

Utrwalacze do makijażu w spreju

Tak zwany Fixer, świetnie utrwala makijaż. Jednak nie można stosować go zbyt często, ponieważ może przesuszyć skórę. Po zrobieniu makijażu preparat rozpylamy minimum 30 cm od twarzy.

Trwały makijaż na lata

Pod tym hasłem kryje się makijaż permanentny. Dzięki wykwalifikowanej linergistce i wysokiej jakości pigmentom użytym podczas wykonywania makijażu możliwe jest zachowanie idealnego makijażu ust, oczu i brwi. Pigmenty do makijażu mogą utrzymywać się w świetnym stanie nawet przez 3 lata. Przez ten okres mamy idealny kształt ust, czy brwi. Jednak zanim wybierzemy linergistkę, która wykona nam makijaż permanentny, najpierw sprawdźmy jej kompetencje i opinie.