Kto może mieć makijaż permanentny?

Kto może mieć makijaż permanentny? Może zacznijmy od tego, czym on tak właściwie jest. Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy, jak usta, oczy i brwi. W przypadku oczu jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności natomiast w przypadku ust zaznaczenie i wyregulowanie ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do makijażu zwykłego, wytrzymuje od 3 do 5 lat. Czy zatem warto taki makijaż wykonać? Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście tak! Dlaczego? Kto może mieć makijaż permanentny

Dlaczego warto mieć makijaż permanentny?

Otóż, dlatego że makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory. I co najważniejsze – nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Ponadto makijaż permanentny świetnie tuszuje defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż Contour Make – up przeprowadza się etapami, stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie alergizują.

Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w przypadku ust i powiek nakładany jest wcześniej specjalny krem znieczulający. Po zabiegu kosmetyczka linergistka(tak nazywa się osoba wykonująca ten zawód) nakłada uspokajające i relaksujące kompresy. By efekt był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę, uzupełnienie niedoskonałości. A potem, by utrzymać odpowiednia intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3 – 5 lat.

Zatem Contour Make – up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry – plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

Kto może mieć makijaż permanentny?

To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu, a bez makijażu czują się nagie, a także dla pań mających kłopoty ze wzrokiem (bo jakże malować się z okularami na nosie). Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), planujących długi pobyt w szpitalu (dlaczego ma się dodatkowo źle wyglądać). Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Powyższy artykuł jasno wykazuje, że zdecydowanie warto wykonać makijaż permanentny.

Comments