Wiosenna pielęgnacja skóry

Po zimie, powinniśmy szczególnie zadbać o naszą skórę. Zobacz co zrobić, aby Twoja skóra wyglądała nieskazitelnie.

Dokładne oczyszczenie skóry twarzy

Przede wszystkim, musimy usunąć szarą zrogowaciałą warstwę naskórka. Po usunięciu zbędnego naskórka składniki odżywcze w kremach/maseczkach będą się lepiej wchłaniać. Pamiętajcie, że preparat peelingujący powinien być dostosowany do rodzaju twojej cery tak, aby nie powodował żadnych podrażnień.

Do suchej i wrażliwej skóry warto wybrać peeling enzymatyczny, który działa łagodnie, przy czym rozpuszcza martwe komórki naskórka. Dla tego typu skóry sprawdzą się także preparaty, które zawierają enzymy i syntetyczne, miękkie drobiny, które najpierw rozluźniają martwe komórki naskórka.

Do cery normalnie, mieszanej i łojowatej powinniśmy używać kosmetyków, które zawierają drobnoziarniste substancje ścierające np. zmielone łupiny orzechów.

pielęgnacja skóry

źródło: pixabay.com

Ważne! Nie ważne, jaki typ skóry masz tonik, jest jednym z najważniejszych kosmetyków, ponieważ przywraca skórze prawidłowy odczyn pH, co zmniejsza ryzyko podrażnień.

Silne odżywienie

Do tego celu powinniśmy skorzystać z maseczek i serum. Maseczki zawierają skoncentrowane, silnie działające składniki odżywcze i nawilżające, które dostosowane są do problemu i naszej cery mogą zdziałać cuda.

Ochrona twarzy przed zanieczyszczeniami

To zadanie dla naszego kremu. Skóra, która jest „wygłodzona” po zimie, potrzebuje witaminy A, C oraz E. Niezbędne są także substancje nawilżające, które długo utrzymują się na skórze i przyciągają wilgoć z powietrza. Dodatkowo oleje – arganowy, makadamie i z awokado nie tylko zatrzymają wilgoć, ale także stworzą ochronny płaszcz na naszą skórę.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *