Jak wykonać makijaż permanentny oczu, brwi, ust, powiek – kreski?

Makijaż permanentny z całą pewnością większość kobiet słyszała to określenie nie wiedząc do końca co oznacza. Otóż makijaż permanentny to inaczej makijaż trwały, który utrzymuje się mniej więcej od 3 do 5 lat. Polega na umieszczeniu w skórze pigmentu za pomocą bardzo cienkiej igły, punkt po punkcie tworząc kreski lub większe płaszczyzny. Najczęściej wykonywane makijaże permanentne to: kreski na górnej i/lub dolnej powiece, korekta brwi, makijaż ust. W przypadku osób które mają na skórze duże przebarwienia możliwe jest ich wyrównanie za pomocą pigmentu w kolorze ciała. Planując wykonanie makijażu permanentnego ust warto poprosić lekarza o leki przeciwwirusowe zapobiegające powstaniu opryszczki. U osób, które mają tendencje do tej dolegliwości często występuje ona po zabiegu, ze względu na podrażnienie skóry.

 makijaż per

Taki makijaż to dla nas oszczędność czasu, a także zapewnienie wielkiego komfortu zadbanego wyglądu o każdej porze dnia i nocy. Dodaje nam pewności siebie. Sprawia, że czujemy się piękne nawet po wstaniu z łóżka, jeszcze przed wypiciem pierwszej, porannej kawy. Makijaż permanentny powinien być wykonany w profesjonalnym gabіnecіe kosmetycznym przez lіnergіstkę posiadającą do tego odpowiednie uprawnienia, oraz przy użyciu renomowanego sprzętu і jednorazowych końcówek. Tylko zachowanie tych zasad gwarantuje prawidłowy przebieg zabiegu permanentnego pigmentowana skóry.

Obecnie makijaż permanentny jest już bardzo popularnym zabіegіem kosmetycznym, na który decyduje się coraz więcej kobiet na całym śwіecіe. Bez sprzecznie największym jego atutem jest duża oszczędność czasu podczas porannego makijażu, a także jego niezmienność bez względu na porę dnia, warunki atmosferyczne, a nawet wyjście spod prysznica lub z basenu. Mając to na uwadze w tym artykule powiem, jak wykonać makijaż permanentny oczu, brwi, ust, powiek – kresek.

Tak więc:

Makijaż permanentny brwi może być wykonany metodą cieniowania lub tzw. piórkową. Wybór metody zależy od tego, jakiego oczekujemy efektu. Cieniowanie zapewnia całościowe pokrycie kolorem skóry (odpowiednie dla rzadkich lub jasnych brwi) Metoda piórkowa to dorysowanie pojedynczych włosków (odpowiednia przy gęstych ale nieregularnych brwiach).

usta perm

Makijaż permanentny ust w zależności od preferencji może stanowić obrys konturu ust, sprawiając, że będą wyraźniejsze i o bardziej regularnym kształcie, jednak pozostaną w naturalnym kolorze. Można również zdecydować się na pokrycie całych ust kolorem, co daje efekt delikatnie umalowanych ust. Przy tej metodzie usta zostają także wycieniowane, aby uzyskały bardziej pełny kształt. Kolor może być jaśniejszy lub ciemniejszy od naturalnego, zależnie od potrzeb.

Makijaż permanentny powiek – kreski. Dla wielu kobiet sporym problemem jest rysowanie na powiekach równych kresek kredką czy eyelinerem. Rozwiązaniem tego problemu są „kreski” wykonane na stałe. Mogą one przebiegać przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia, lub zastępować kredkę mocniej zaznaczając powiekę.

Dla większości kobiet makijaż permanentny to dobre rozwiązanie. Ceny wykonania takiego makijażu różnią się nieznacznie w zależności od salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg makijażu brwi można wykonać w cenie 500 – 800 zł, makijaż ust: od ok. 600 zł za kontur do ok.1200 zł za całościowe wypełnienie lub cieniowanie. Kreski na powiekach to koszt 300 – 500 zł (górne lub dolne, razem najczęściej zabieg jest tańszy). Korekta w zależności od salonu jest wliczona w cenę zabiegu lub kosztuje 30 – 60% jego ceny.