Zadbaj o siebie przed świętami

Przygotowanie do Bożego Narodzenia to nie tylko znalezienie wymyślnych przepisów, czy posprzątanie domu, to także przygotowanie cery do pięknego makijażu.

źródło: pixabay.com

Każda kobieta przy stole wigilijnym chciałaby pokazać się z jak najlepszej strony, przygotowanie się na kolację, czy też każdą inną ważną okazję warto rozpocząć kilka dni wcześniej.

Tak np. doskonały manicure możemy wykonać kilka dni wcześniej przed świętami, nie ważne, czy zdecydujemy się na manicure hybrydowy, czy też tradycyjny, odpowiednio utwierdzony przetrwa nawet najcięższe świąteczne przygotowania. Przed świętami możemy także zadbać o odpowiednią pielęgnację naszej cery. Odpoczynek oraz odpowiednia ilość snu mogą mieć zbawienny wpływ na naszą skórę, także odpowiednie nawilżenie, o którym coś więcej tutaj, jest podstawą zimowej pielęgnacji. Nawet perfekcyjnie wykonany makijaż nie będzie prezentował się dobrze, jeżeli na naszej skórze pojawiają się suche skórki, czy mamy przesuszoną skórę.

Opuchnięte powieki także mogą być zmorą, na spuchnięte powieki możemy zastosować kilka sprawdzonych metod, jednym ze sposobów są chłodne, żelowe okulary bądź możesz wykonać je z popularnych produktów, które znajdują się w każdym domu, np. plasterki ogórków bądź ziemniaka, okłady z rumianku. Mówiąc o przygotowaniu na święta, nie możemy zapomnieć o depilacji twarzy, pozbywanie się wąsika, zbędnych włosków na brodzie oraz depilacja brwi powinna być wykonana na kilka dni przed świętami. Szczególnie u osób z jasną karnację mogą pojawić się zaczerwienienia, które znikają dopiero po kilku dniach.

źródło: pixabay.com

Usuwanie niedoskonałości, zdecydowane nie! Na kilka dni przed świętami możemy usuwać zaskórniki, usuwanie pryszczy to bardzo zły pomysł, szczególnie jeżeli nie zdezynfekujemy ranki, ponieważ trądzik będzie mógł roznieść się po całej twarzy. Natomiast w dniu nakładania makijażu pod żadnym pozorem nie możemy wyciskać niedoskonałości, po pierwsze po całej twarzy rozniosą się wypryski, a dodatkowo miejsce, w którym będziemy wyciskać pryszcze, zostanie widoczny ślad i opuchlizna, którą trudno będzie przykryć estetycznym makijażem. Lepiej wyprysk, który wyszedł najlepiej przykryć korektorem.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *