Zadbaj o swoją skórę zimą!

Już niedługo wiele z nas wybierze się w góry, będziemy spędzać wiele godzin na stokach i nasza skóra będzie narażona na bardzo mroźne powietrze. Dlatego już teraz powinniśmy ją do tego przygotowywać.

źródło: pixabay.com

Nasza skóra ulega przesuszeniu, kiedy brakuje jej wilgoci i lipidów w naskórku, uznajemy ją za barierę ochronną naszej skóry. W momencie, kiedy jest naruszona nasza skóra, doświadcza niekorzystnych warunków zewnętrznych. W czasie zimy największym priorytetem powinno być nawilżanie i ochrona naszej skóry. Pomocne w tym będą przeróżne kremy nawilżające, czy też żele. Wychodząc na dwór, twarz powinniśmy smarować tłustymi kremami, które nie wsiąkają, będą one także swoistą ochroną. Warto, aby takie kremy posiadały także filtr UV, ponieważ słońce może zaszkodzić nam nie tylko latem, ale także zimą. Natomiast kiedy zostajemy w domu, warto używać mniej tłuste dogłębnie nawilżające i wsiąkające kremy i żele. Podczas codziennych pryszniców bądź kąpieli warto sięgać po olejki i oliwki kąpielowe, a po kąpieli nakremować się balsamem nawilżającym.

Nie masz pomysłu jak spędzić zimowe ferie? Sprawdź ofertę wyjazdów na narty do Austrii na: austria-na-narty.pl.

źródło: pixabay.com

Warto, aby kremy, które używamy „na dwór”, były bogate w lipidy, w sklepach znajdziemy wiele produktów ochronnych, które dostosowują wymagania pielęgnacyjne skóry podczas zimy. Dodatkiem do zewnętrznej pielęgnacji powinno być jego wewnętrzne nawadnianie naszego organizmu – tzn. przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Wypijanie regularnie 1-2 litrów wody dziennie oraz wzbogacenie diety w witaminy A,E,C i selen pomaga w nawilżeniu ciała od wewnątrz oraz poprawienie kondycji skóry.

Idealna skóra zimą w kilku krokach

  1. Regularne złuszczenie naskórka – delikatny regularny, ale nie częsty peeling
  2. Oczyszczanie skóry z głębszych zanieczyszczeń – np. wizyty w saunie
  3. Ekstremalne oczyszczenie – wymaga odpowiedniego nawilżenia

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *