Zasady wykonywania – manicure

Nie przestrzeganie zasad higieny w salonie może spowodować, że zarazimy się wirusem zapalenia wątroby, czy też gronkowcem. Zobaczcie więc na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na manicure w salonie.

manicure w salonie

źródło: pixabay.com

Higiena przede wszystkim

Osoba, która będzie wykonywać nam manicure, powinna przed zabiegiem umyć swoje dłonie, następnie spryskać je płynem dezynfekującym, a następnie włożyć jednorazowe rękawiczki. Takie środki ostrożności zapewnią nam ochronę przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. Gdy w trakcie zabiegu np. odbierze telefon, powinna zmienić rękawiczki.

Narzędzia, które używane są przez kosmetyczkę, powinny być sterylizowane w autoklawie, czyli maszynie, która wyglądem przypomina mikrofalę. Ciśnienie, jakie zostaje wytworzone w urządzeniu, doprowadza do wrzenia wody w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Wszystkie metalowe narzędzia powinny do niej trafić po każdym użyciu.

Narzędzia muszą być sterylizowane

Ważne jest więc, by podczas wykonywania makijażu zwrócić uwagę, czy narzędzia były wyciągnięte z opakowania na naszych oczach. Niekiedy kosmetyczki okłamują swoich klientów i choć narzędzie zostaje wyciągnięte z opakowania, to tak naprawdę nie było ono odpowiednio sterylizowane. Możemy to jednak sprawdzić, wystarczy, że zwrócimy uwagę na pasek kontrolny. Pasek, który przed sterylizacją ma odcień czerwieni, po wyjęciu z autoklawu zmienia kolor na ciemnobrunatny.

manicurzystka

źródło: pixabay.com

Wycinanie skórek to podstawa

Odpowiednie wycinanie skórek ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale także by przez skaleczenie, do którego doszło podczas ich wycinania, nie przedostała się do naszego organizmu groźna bakteria. Skaleczenia zazwyczaj spowodowane są nieprawidłowym wycinaniem skórek przez kosmetyczkę, dlatego też, jeżeli zobaczymy, że kosmetyczka nieprawidłowo wycina skórki, powinniśmy czym prędzej zrezygnować z jej usług.

Technika piłowania

Duże znaczenie ma także prawidłowo spiłowanie płytki paznokciowej. Ma to nie tylko znaczenie pod względem estetycznym, ale także zdrowotnym, np. za mocno spiłowane boki mogą prowadzić do ran, a następnie do infekcji.

Niezbędne certyfikaty

Przed zdecydowaniem się na zabieg powinniśmy dowiedzieć się, czy linergistka posiada odpowiednie certyfikaty, by wykonywać dany zabieg. Zazwyczaj nieprawidłowo wykonany manicure jest spowodowany brakiem kompetencji kosmetyczki.