Znamiona – jak się ich pozbyć?

Znamiona inaczej zwane też zmianami skórnymi powstają na skutek upływu czasu, dość dużej ekspozycji na słonce bądź wrodzonej właściwości skóry. Bardzo często zdarza się tak, że do końca nie potrafimy określić, kiedy dana zmiana na skórze powstała i czy zmieniła swój wygląd. Inaczej jest natomiast ze zmianami w widocznych miejscach, takich jak: twarz, szyja, dekolt lub dłonie, gdyż wtedy to już bacznie się im przyglądamy. Otóż ich nieestetyczny wygląd może stać się przedmiotem naprawdę wielu kompleksów. Z tego też powodu warto jest już teraz dowiedzieć się, jak się ich pozbyć?

znamiona

Źródło: pixabay.com

Pierwszym krokiem do tego, aby pozbyć się zmian na skórze jest konsultacja lekarska. Lekarz na jej podstawie określa rodzaj znamion, przyczynę powstania i jego stopień zagrożenia dla naszego zdrowia, jak również najlepszą metodę, za pomocą której można je usunąć.

Laser to pierwszy sposób, dzięki któremu można usunąć znamiona. Zabieg laserem stosuje się tylko i wyłącznie  do usunięcia znamion łagodnych i płytkich, co do których nie ma żadnego przypuszczenia, iż mogą mieć podłoże chorobowe. Jest to bardzo szybki i niemalże zupełnie bezbolesny zabieg laserowy.

A, co z tymi znamionami, które nie mogą być usunięte za pomocą lasera? Tutaj na pomoc przychodzi stara, znana wszystkim metoda chirurgiczna. Jak taki zabieg chirurgiczny wygląda? Otóż znamię razem z kawałkiem skóry, który go otacza, zostaje wycięte, a nasza ranka zaszyta.

Takie niezbyt głębokie zmiany na skórze mogą być też wymrażane. Robi się to np., ciekłym azotem. Bezapelacyjną zaletą tego zabiegu jest fakt, że nie ma żadnej blizny i jest całkowicie bezbolesny.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *