Zostań mobilną makijażystką

Mobilna kosmetyczka, powinna spełniać odpowiednie wymogi, by móc uprawiać ten zawód. Zobaczcie, co musicie wiedzieć, by wykonywać zabiegi makijażu w domu u klientki.

Zapotrzebowanie na zabiegi kosmetyczne jest coraz większe. Granica wieku kobiet aktywnych zawodowo, a także towarzyska się przesuwa. Osoby takie chcą wyglądać atrakcyjnie, jednak nie zawsze mają czas by odpowiednio przygotować się do wyjścia. Z myślą o takich osobach kosmetyczki oferują nie tylko zabiegi w salonach, ale także z dojazdem do domu.

mobilna kosmetyczka

źródło: pixabay.com

Czy to się opłaca?

Chociaż mogłoby się wydawać, że taka forma ma zalety jedynie dla klientki, to jednak ma to swoje zalety także dla samej kosmetyczki. Do zalet można zaliczyć elastyczny grafik – w końcu kosmetyczka sama może zdecydować, kiedy będzie pracować. Może tak ułożyć swój grafik, by w danym dniu przyjąć, jak najwięcej klientek, czy też załatwić bieżące sprawy. Zaletą jest także fakt, że taka kosmetyczka nie musi dostosować lokalu do wymogów sanepidu.

Niestety ten zawód ma także swoje wady, przede wszystkim ogromna konkurencja. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej absolwentek kierunków kosmetologii i pokrewnych.

Jak zostać mobilną kosmetyczką?

Decydują się na bycie kosmetyczką, warto postawić na więcej niż jedną specjalizację, tak by móc zaoferować swoim klientkom ciekawą ofertę. Warto jednak pamiętać, że każda kolejna oferta będzie generowała dodatkowe koszty. Od tego w końcu będzie zależało jakie warunki higieniczne będziemy musieli spełniać i jakie wyposażenie będzie nam potrzebne. Jeżeli dysponujemy własnym samochodem mamy więcej możliwości, ponieważ możemy oferować usługi nie tylko w danym mieście, a także na jego obrzeżach.

Przede wszystkim decydując się na rozpoczęcie swojej działalności, powinniśmy poznać swojego klienta.

szkolenia makijaż permanentny

źródło: biotekpolska.pl

Gdy już zdobędziemy stałe klientki, a nasza pozycja na rynku będzie pewna, warto zastanowić się nad rozszerzeniem swojej oferty np. o makijaż permanentny. Ważne! Makijaż permanentny musi być wykonywany przez osobę po odpowiednich szkoleniach makijażu permanentnego, a ponadto w odpowiedni miejscu. Linergistka nie może oferować usługi mobilnej. Dlatego też, jeżeli nie będziesz chciała wynajmować lokalu, warto zastanowić się nad dojeżdżaniem do salonów. Zapotrzebowanie na makijaż permanentny jest coraz większe, a więc zapewne jeden z pobliskich salonów będzie szukał wykwalifikowanej linergistki.